No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Od tragédie v R. Janovciach uplynulo osem rokov, vrah je stále neznámy

r-janovce-2009Už osem rokov uplynulo od šokujúcej správy o smrti asistenta trénera rimavskosobotských futbalistov Júliusa Nôtu, ktorého zabili v Rimavských Janovciach. Kto má jeho vraždu na svedomí, polícia zatiaľ neobjasnila. Rovnako i s jeho smrťou stále nie je vysporiadaných veľa ľudí. „Správa o jeho vražde sa ma osobne dotkla a dodnes s tým nie som vysporiadaný. Osobne ma to veľmi mrzí, že sa to nepodarilo objasniť,“ povedal pre Rimava.sk starosta Rimavských Janoviec Stanislav Krahulec. V obci si podľa jeho slov Julka Nôtu pripomínajú pravidelne, futbalovým Memoriálom. „Keď máme slávnostné zahájenie, všetci ideme na cintorín a tam zapálime sviečky a pokračujeme turnaji. Pozývame tam aj najbližších príbuzných,“ doplnil Krahulec, podľa ktorého sa s Nôtom poznali a aj niekoľkokrát týždenne stretávali.
Futbalovým turnajom si Júliusa Nôtu pripomínajú aj v neďalekom Jesenskom. Okrem lásky k športu sa vyznačoval aj tým, že bol veľkým milovníkom koní. Na jeho počesť organizujú domáci jazdci Memoriál na Sobôtke v Rimavskej Sobote.

K tragédii došlo 20. februára 2009 v Rimavských Janovciach. „Aj tento rok sme boli na mieste, kde došlo k tragédii, ako aj na cintoríne. Odniesli sme kvety a zapálili sviečky,“ povedal Zdeno Marek, jeden z futbalových fanúšikov, podľa ktorého si na Nôtu spomenú vždy keď je príležitosť. Ako dodal, sú znepokojení, že vrah behá stále po slobode. „Mne sa na ňom páčilo, že bol skromný chlap,“ povedal Marek, podľa ktorého aj keď oslavovali postup futbalistov Rimavskej Soboty do Mars superligy a okolo futbalu sa točili nemalé peniaze, on sedel skôr v úzadí. „Nestúpla mu sláva do hlavy. Málokto z futbalistov bol taký a aj ako tréner mal prístup k hráčom,“ uzavrel.

Július Nôta bol odchovancom rimavskosobotského futbalu, počas svojej aktívnej kariéry úspešne pôsobil aj v Maďarsku. Pred smrťou bol asistentom trénera prvoligového mužstva MFK Rimavská Sobota a zároveň trénerom brankárov v klube. Pôsobil nielen v rimavskosobotskom klube, ale bol aj trénerom brankárov v mládežníckych reprezentačných mužstvách Slovenska. K tragédii došlo 20. februára 2009 v Rimavských Janovciach. Útočník Nôtu pichol nožom do krku, pričom mu prerezal krčnú tepnu a hrdlovú žilu. Nôta aj napriek rýchlemu lekárskemu zásahu zomrel. Za vraždu zatiaľ nebol nikto odsúdený.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:

Pojednávanie v prípade vraždy trénera Nôtu odročili, v svedectvách sú nejasnosti
Ukončili vyšetrovanie vraždy futbalového trénera J. Nôtu

Vyšetrovanie vraždy futbalového trénera J. Nôtu bude v najbližšom čase ukončené
Obžaloba z vraždy Júliusa Nôtu sa stále na súd nedostala

Doplnené: Vrah futbalového trénera Júliusa Nôtu z Rim. Janoviec bol nadrogovaný
Vražda v Rimavských Janovciach, zabili Júliusa Nôtu
Na pohreb futbalového trénera sa očakávajú tisíce ľudí, polícia robí opatrenia
VIDEO: Na poslednej rozlúčke s Júliusom Nôtom takmer 2 tisíc ľudí
Poďakovanie manželky Júliusa Nôtu
V R. Sobote zriadili Konto “TALENT” pre syna Júliusa Nôtu
Vražda Júliusa Nôtu je v tomto roku jedinou neobjasnenou v kraji


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross