No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Odišiel na hríby a po príchode našiel svoje auto zhorené do tla, škoda je v tisícoch eur

Príchod z hríbových potuliek po lese nemusí byť vždy pozitívny. Presvedčil sa o tom majiteľ Seatu Alhambra z Klenovca, ktorý svoje 2,5-ročné auto ale s nájazdom kilometrov približne 550 tisíc, našiel v značnom štádiu horenia. Privolaní hasiči rovnako už mali zviazané ruky, auto nakoniec zhorelo do tla. Rimava.sk o tom informoval Marián Brádňan z Hasičského a Záchranného Zboru v Rimavskej Sobote.

Podľa jeho slov pri požiari pri obci Bakta zasahovali traja príslušníci HaZZ s jedným kusom techniky. Ako ďalej uviedol, majiteľ odstavil auto a odišiel do lesa na hríby. „Požiar spozorovali plynári, ktorí neďaleko robili údržbu. Majiteľ auta prišiel už len vtedy, keď auto bolo zhorené takmer do tla,“ priblížil Brádňan a dodal, že majiteľ Alhambry si po odstavení auta nič podozrivé nevšimol, žiadny dym a tak odišiel na hríby. Muž z Klenovca, ktorý auto využíval na transport do Holandska, vyčíslil škodu na približne 15 tis. eur.

Príčina požiaru je v štádiu vyšetrovania. Ako ale Brádňan poznamenal, zistiť príčinu však sťaží fakt, že auto zhorelo do tla. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márii Faltániovej, ktorá Rimava.sk informovala, keďže išlo pravdepodobne o samovznietenie, ktorého príčinou by mohol byť technický stav vozidla, polícia nezačala v tejto veci trestné stíhanie.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross