No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Okolie Mojína bude patriť tradíciám a zvyklostiam poľovníctva

Hoci okolie pri obci Mojín zvykne v tomto období patriť stredovekým dožinkám, kráľovi Žigmundovi a jeho družine, tentoraz dorazia do obce poľovníci. V areáli občianskeho združenia Príroda pre deti sa v sobotu, 21. júla, uskutoční poľovnícky deň. Návštevníkov už od 8:00 hod. čaká bohatý sprievodný program, výstava poľovných psov či súťaž vo varení poľovníckeho guľášu, na ktorom si bude môcť každý pochutiť.

„Pre návštevníkov sme pripravili ukážku prijímania do cechu poľovníkov, poľovníckych tradícií a rôzne sútaže pre deti,“ povedala pre Rimava.sk Marta Dávidová z Obvodnej poľovníckej komory Slovenského poľovníckeho zväzu v Rimavskej Sobote. Podľa jej slov nebude chýbať aj výstava poľovných psov, ukážky vábenia zveri a deti si budú môcť vyskúšať lukostreľbu.

Svoje miesto v programe však budú mať aj domáci sokoliari – Kanátovci, ktorí majú pre návštevníkov pripravené ukážky s bohatým zastúpením dravcov. Na v poradí 4. ročníku podujatia nebude chýbať ani hádzanie flinty do žita či súťaž o najkrajší poľovnícky klobúk.

A prečo miestom Poľovníckeho dňa bude čarovný Mojín? Podľa Dávidovej sa podujatie snažia každý rok usporiadať na inom mieste, aby tak poľovníctvo priblížili čo najširšej verejnosti. „Nie každý vie prísť na jedno vybrané miesto,“ ozrejmila Dávidová.

Podujatie tak tento rok vystrieda stredoveké dožinkové slávnosti, ktoré manželia Kanátovci organizovali niekoľko rokov a v súčasnosti sa venujú letným táborom pre deti. Zúfať však nemusíte, dožinky, ale tie poľovnícke, určite zažijete aj v túto sobotu, 21. júla.

Zdroj: Rimava.sk (Reklamný článok)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross