No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Okolie Mojína sa opäť prenesie do čias dávno minulých

ratieri-mojinČasy keď vládli králi, keď súboje rytierov boli na dennom poriadku a do lesov chodili len tí najodvážnejší z najodvážnejších, ktorí nemali strach pred lúpežníkmi a bosorkami. Určite väčšinu zaujímajú tieto doby dávno minulé. Máme pre vás dobrú správu, po roku ich budete môcť znova zažiť neďaleko Rimavskej Soboty, a to v obci Mojín. V poradí už 5. ročník podujatia s názvom Dožinky – stredoveké rodinné slávnosti sú na programe v sobotu, 16. júla.

No ako avizujú organizátori podujatia z občianskeho združenia Príroda pre deti, aj tento rok pripravili deň pred Dožinkami, 15. júla, sprievodné podujatie Tajomný les. „Tajomný les je podujatie pre všetky vekové kategórie. Podvečer nám sokoliari predvedú letové schopnosti dravých vtákov. Prievozník nebojácnych návštevníkov prevedie tajomným lesom, v ktorom stretneme lúpežníkov, bludičky, rozprávkové a tajomné bytosti, „ priblížila pre Rimava.sk organizátorka Silvia Kanátová z oz Príroda pre deti. Ako ďalej doplnila bude postarané aj o prázdne žalúdky a milovníci čokolády si pochutia na kráľovskej čokoláde kráľa Žigmunda. Predaj vstupeniek je na mieste od 18:00 hod.

Pozrite si video ako to vyzeralo na Dožinkoch minulý rok

A čo čaká návštevníkov Dožinkových slávností v sobotu, 16. júla? Podľa organizátorky sa môžete tešiť na veľký stredoveký tábor, remeselný jarmok, lukostreľbu, kušostreľbu, mini ZOO, zábavné hry, kráľovskú čokoládu, rozprávkovú lúku, koníky, pozorovanie nočnej oblohy, sokoliarske vystúpenia, maľovanie na tvár a rôzne iné atrakcie.

„Vystúpi aj hudobná historická skupina z Čiech, ktorá spestrí tohto rocne dožinky.cele podujatie bude mať rodinný nádych, lebo v dnešnej uponáhľanej dobe je málo času na spoločne strávené popoludnie s rodinou,“ poznamenala Kanátová a dodala, že kráľ Žigmund si opäť naverbuje novú armádnu, aby s ňou dobyl hrad. Predaj vstupeniek začína od 13:00 hod.

Dožinky - Mojín

Zdroj: Rimava.sk, Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross