No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Október v znamení jedla, turistiky či spevu zakončený mitrovaním

2. októbra 2016 |  | | |

perex-oktoberJesenný mesiac október bude bohatý na podujatia plných dobrých jedál, kde nebude chýbať spev a tanec. Na svoje si prídu aj priaznivci turistiky či tradícií. Pozrite si,aké podujatia v regióne si pripravili organizátori.

Október odštartuje súťažou vo varení kapustnice, a to v sobotu, 1. októbra. Centrom podujatia bude mesto Hnúšťa, kde si svoje sily ale aj tajné receptúry otestuje 16 družstiev. Ohne pod kotlami zakladajú už o 9:00 hod., pričom na prípravu kapustnice budú mať tri hodiny. O dobrú náladu nielen počas varenia, ale aj po ňom sa postarajú dychové hudby. „Už druhý ročník máme dychové hudby, takzvaná Tečkova trubka. Príde aj hosť z Valašskej. Bude aj dychovka z Hnúšte, ktorá oslavuje 70. výročie znovuobnovenia svojej činnosti. Rovnako aj dychovka z Tisovca, Rimavskej Soboty a Jelšavy,“ uviedla pre Rimava.sk Oľga Maciaková, prednostka Mestského úradu v Hnúšti. Ako zároveň spomenula pre návštevníkov je pripravená súťaž v Petangu či Trefa do čierneho. V Hnúšti to však nebude len o varení. V piatok, 30. septembra o 17:00 hod. začína v športovej hale volejbalový maratón s názvom 24-hodinový volejbalový festival. Svoje sily si pod sieťou za jeden celý deň zmerajú zmiešané tímy. Koniec turnaja je v sobotu, 1 októbra o 17:00 hod.

Sobota, 1. októbra, bude športová aj v obci Utekáč, kde sa uskutoční stolnotenisový turnaj o pohár starostu. V nedeľu, 2. októbra, je pripravená turistická akcia s názvom Utekáčska horská 30-ka.

Pondelok, 3. októbra, odštartuje týždňové Rezbárske sympózium pri rybníku vo Vyšnom Skálniku. Počas piatich dní, od 3. do 7. októbra, vytvoria rezbári sochy, ktoré budú súčasťou náučného chodníka Po stopách Maginhradu. V posledný deň, teda piatok, 7. októbra, sa uskutoční vernisáž zhotovených diel. V ten istý deň však môžete v Kultúrnom dome v Rimavskom Brezove zažiť Tekvičkové popoludnie. Prvý októbrový týždeň bude aj v znamení divadla a hudby. V stredu, 5. októbra o 19:00 hod. je v Dome kultúry v Rimavskej Sobote pripravené Divadlo – Színház: Mirandolina, te drága. Ide o Hudobnú komédiu v podaní košíckého divadla Thalia. Vstupné v je predpredaji 8 eur, dôchodcovia, študenti 6 eur  na mieste 10 eur. Predpredaj lístkov je v kníhkupectve Tompa Mihály, na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. Streda však bude patriť aj spevu. V rimavskosobotskom Katolíckom kostole sa uskutoční koncert Martina Babjaka (baryton) – Jána Babjaka (tenor) Daniela Buranovského (klavír). Vstupné je 4 euro.

Druhý októbrový víkend bude podujatiami naozaj nabitý. Kto má rád turistiku, tak si určite príde na svoje. Klub slovenských turistov organizuje v sobotu, 8. októbra, vysokohorskú turistiku do Vysokých Tatier na Jahňací štít. V obci Kružno odohrajú v tento deň nultý ročník futbalového turnaja s názvom Premier Cup. V Kokave nad Rimavicou si taktiež zasúťažia, a to na 3. ročníku Regionálneho gurmánskeho dňa. Svoje sily si družstvá zmerajú vo varení tradičných jedál. V Základnej umeleckej škole v Hnúšti  je pripravená Tvorivá dielňa s názvom Plstené kapsy, kapsičky, kapsulienky. Sobotu zakončí vernisáž výstavy diel z tohtoročných Letáv. Vernisáž sa uskutoční v galérii Ganevia v rimavskosobotskom Dome kultúry o 17:00 hod.

O tri dni neskôr, teda v utorok, 11. októbra, obsadia Dom kultúry pre zmenu „mafiáni“. Na rimavskosobotských divadelných doskách je pripravená komédia Mafiánske historky, ktorá vznikla začiatkom tohto tisícročia a postupne obletela celé Slovensko. Ako ďalej Rimava.sk informovali z MsKS, spolu 250 repríz v najrôznejších kútoch Slovenska radia tento divadelný projekt medzi najúspešnejšie. Na javisku vás zabaví skvelá herecká štvorica: Peter Batthyány, Peter Sklár, Martin Vanek a Igor Adamec. Vstupné je 12 eur v predpredaji a 15eur na mieste. Predpredaj v TIC a MsKS. Predstavenie nie je vhodné pre divákov do 15 rokov! O pár dní na to (streda, 13. októbra) budete môcť v obci Teplý Vrch zažiť Šláger parádu.

Tretia októbrová sobota aj nedeľa, 15. až 16. októbra, je venovaná výstave drobných zvierat, ktorú si budete môcť pozrieť vo výstavnom areáli v obci Čerenčany. V sobotu, 15. októbra, si môžete vypočuť aj známe pop operné trio La Gioia, ktoré odspieva svoj galakoncert v Hnúšti. Nedeľa, 16. októbra, bude rovnako hudobná. V Kokave nad Rimavicou si môžete vychutnať energické tóny Kandráčovcov.

Utorok a streda, 18. a 19. októbra, bude obec Drienčany opäť dejiskom súťaže v prednese slovenskej rozprávky pod názvom Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas.

Záver októbra bude patriť tradičnému podujatiu pri Veľkých Teriakoviach s názvom Slovenské mitrovanie, na ktoré sa môžete tešiť v sobotu, 22. októbra. No a na štvrtok, 27. októbra, sa môžu sa tešiť postupujúce tímy zo súťaže Kvízmajster, ktorá odštartuje v tento deň svoje druhé kolo.

Zdroj: Rimava.sk, MsKS, MAS Malohont


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross