No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Osrblie hostí európsky šampionát, predstavia sa aj dvaja Revúčania

Foto: Igor Stančík

OSRBLIE – Od stredy (24. januára) do nedele (28. januára) sa v Národnom biatlonovom centre v Osrblí konajú majstrovstvá Európy. Najväčším ťahákom pre fanúšikov bude návrat olympijskej víťazky Anastasie Kuzminovej.

Na ME sa predstavia aj dvaja Revúčania. Sú nimi Ema Kapustová a Tomáš Sklenárik. Najväčšia slovenská kométa tejto sezóny pôjde však len v individuálnych pretekoch, ktoré sa pôjdu hneď v prvý deň podujatia. Prvá pretekárka odštartuje o 14:30, Kapustová sa postaví na štart o 14:48 s číslom 36.

Článok pokračuje pod reklamou


V mužských individuálnych pretekoch bude aj Sklenárik. Muži odštartujú skôr, Sklenárik má číslo 51 a na trať vybehne o 10:55:30. Revúckeho rodáka čakajú aj ďalšie preteky, počíta sa s ním aj v šprinte a ak finišuje do 60. miesta, o deň neskôr pôjde aj na stíhacie preteky.

Kuzminová vytrvalostné preteky na 15 kilometrov vynechá. Premiéru po rokoch si odkrúti až v piatkovom šprinte na 7,5 kilometra. Ak skončí do 60. miesta, pôjde na druhý deň aj v stíhacích pretekoch na 10 kilometrov. Počíta sa s ňou aj v zmiešanej štafete, ktorá sa pôjde v nedeľu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross