No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Osvetlenie, cestu ani zastávky pri Tescu mesto neprevezme

Ponuku prevziať do správy mesta osvetlenie, autobusové zastávky a komunikácie pri obchodnom dome Tesco rimavskosobotská samospráva neprijala. Rozhodli tak poslanci mestského zastupiteľstva na svojom poslednom rokovaní, v stredu, 16. januára. Majetok v celkovej hodnote viac ako 85 tisíc eur ponúkala mestu spoločnosť Ardis, za celoročnú údržbu prístupovej komunikácie k obchodnému domu a za reklamný priestor na zastávkach. Návrh nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov, v rozprave k tomuto bodu poslanci dôvody nekonkretizovali. Ako však pre Rimava.sk uviedol poslanec Ivan Hazucha, po zvážení oboch alternatív sa súčasný stav  javí pre mesto ako výhodnejší.

Ako pre Rimava.sk povedal Miroslav Vrban z developerskej spoločnosti Ardis, rozhodnutie poslancov zatiaľ komentovať nebude, keďže nepozná dôvody, pre ktoré mesto prevzatie majetku zamietlo.

 

Pozemok medzi bývalou tabakovou továrňou a gymnáziom bude mestský

Rimavskosobotská samospráva kúpi od štátu pozemok medzi bývalou tabakovou továrňou a gymnáziom, ktorý je využívaný ako provizórny prechod. Za plochu o rozlohe viac ako tisíc metrov štvorcových zaplatí mesto 4 120 eur. Nadobudnutie tohto nehnuteľného majetku odsúhlasili rimavskosobotskí poslanci.

Ako na zasadnutí informovala Katarína Eliášová z majetkového oddelenia na mestskom úrade, pozemok je v správe Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Želiezovce. Ponukové konanie na prevod prebytočného majetku bolo vyhlásené vlani, v polovici novembra. Minimálna požadovaná cena bola stanovená na 4 120 eur, čo je približne štyri eurá za meter štvorcový. Mesto ponuku predložilo, nadobudnutie majetku ale muselo odobriť mestské zastupiteľstvo. Viceprimátor Ladislav Rigó, ktorý viedol rokovanie počas prejednávania majetkoprávnych otázok konštatoval, že cena pozemku je výhodná. Poslanci kúpu pozemku bez diskusie schválili.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross