No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Otvorenie detského ihriska Žihadielko sa blíži, pásku prestrihnú deti

Preliezky, hojdačky, šmýkačky či kolotoče. To všetko nájdu deti na novom ihrisku Žihadielko, ktoré vyrástlo v Mestskej záhrade v Rimavskej Sobote. Po nervydrásajúcom internetovom boji v hlasovaní a približne dvojmesačnej výstavbe ihriska sa Žihadielko dočká svojho otvorenia a odovzdania. To bude v sobotu, 23. júna o 10:00 hod. v rukách detí, ktoré prestrihnú pásku.

V ten deň to ale nebude všetko. Ako Rimava.sk informovala Eva Fúriková, projekt manažérka spoločnosti 1st Class Agency, deti príde pozdraviť aj Včielka Maja, nebude chýbať občerstvenie, mnoho hier a obľúbení Trpaslíci známi z RTVS. Zastúpenie na otvorení však bude mať aj spoločnosť Lidl, ktorá súťaž vyhlásila a mala na starosti aj samotnú výstavbu ihriska. V jej mene symbolický kľúč od ihriska odovzdá primátorovi mesta Jozefovi Šimkovi zástupkyňa spoločnosti Lidl Natália Marhavá.

V súťaži o detské ihrisko Žihadielko hlasovali obyvatelia z viac ako päť tisíc účtov. Na sociálnych sieťach ich k tomu motivovalo a podnecovalo viacero iniciátorov, prevažne mamičiek. „Chceme sa poďakovať každému kto dal aj iba jeden hlas, ale aj tým, čo pravidelne hlasovali a povzbudzovali k hlasovaniu aj svoje okolie,“ uviedla pre Rimava.sk po ukončení hlasovania Zuzana Gödriová, jedna z iniciátoriek. Rimavská Sobota nakoniec obsadila vo svojej kategórii druhé miesto s celkovým počtom odovzdaných hlasov 126 055, čo deklaruje aj gratulačný list od spoločnosti Lidl SR, ktorý v marci 2018 obdržala samospráva.

Ihrisko v hodnote 87 tis. eur však pôvodne malo vyrásť v blízkosti bývalej Mestskej pláže neďaleko ohnísk. Dôvodom zmeny umiestnenia mala byť väčšia bezpečnosť, ale aj vhodnejšie prostredie pre rodiny s deťmi.

Pozrite si, ako sa stavia detské ihrisko Žihadielko

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross