No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Outdoorové aktivity milujú, ich obchod s užitočnými vecami do prírody je toho dôkazom

konzo-shop-logoMilujú outdoorové aktivity, objavovanie nepoznaných vecí, jaskýň, ale poteší ich aj prenocovanie len tak uprostred prírody. Po niekoľkoročných skúsenostiach si iba overili, že na takéto aktivity je potrebná výstroj a veci, na ktoré je spoľahnutie. Testujú ich na sebe pritom už roky. „Začínal som v 15-tich rokoch ako skaut. Odvtedy som postupne zisťoval, čo človeku treba. Ako mladí chlapci sme spávali vonku, rozkladali ohne, stavali stavby z dreva a riešili rôzne tábornícke aktivity, čo dnešná mládež už nemá veľmi možnosť spoznať,“ povedal pre Rimava.sk majiteľ predajne Konzoshop Ján Rešetár, ktorý si podľa jeho slov dodnes potrpí napríklad na varenú stravu aj v prírode.

„Neskôr som sa stal jaskyniarom. Viedli nás k tomu skúsení a dlhoroční jaskyniari bratia Gaálovci,“ zaspomínal Ján, podľa ktorého už pomaly uplynie takmer desať rokov odkedy v jednej z budov na Malohontskej ulici zriadili malé železiarstvo, v ktorom začínali s nožíkmi značky Wenger.

Speleológii sa venuje od roku 1996 a na jaskyniarstve ho najviac zaujíma objavovanie nových jaskýň a to hlavne v našom regióne, či už je to Drienčansky kras alebo Koniarska planina.
„Po čase som zistil, že k týmto našim záľubám sa nedali kúpiť potrebné veci. Tie jaskyniarske, turistické či železiarske sú prepojené a tak sme rozšírili sortiment. Nie sme vyslovene komerčným obchodom. Nový s väčšou predajnou plochou bol preto vytvorený aj na základe toho, čo potrebovali ľudia,“ vysvetlil vývoj predajne v Rimavskej Sobote. Speleológii sa venuje od roku 1996 a na jaskyniarstve ho najviac zaujíma objavovanie nových jaskýň a to hlavne v našom regióne, či už je to Drienčansky kras alebo Koniarska planina. „Medzi najväčšie úspechy považujem, že som bol spoluobjaviteľom úžasnej jaskyne Praslen, jaskyne Cencule alebo priepasti studňa na Koniarskej planine, ktorá ešte určite nepovedala svoje posledné slovo,“ priblížil Ján, ktorý jaskyniarstvo považuje za najuniverzálnejší koníček. „Nájde sa v ňom, bádateľ, športovec, archeológ, fotograf či umelec,“ dodal.

Outdoorové aktivity milujú, ich obchod užitočných vecí do prírody je toho dôkazomO tom, že v Konzoshope majú netradičný tovar, dokazujú aj zákazníci nielen z Rimavskej Soboty a okolia, ale aj z Košíc či Bratislavy. „Zastavia sa u nás, alebo si potrebné veci objednajú cez internetový obchod,“ povedal Ján a dodal, že ich tovar využíva široká škála ľudí a počas toho ako majú obchod, sa im niekoľkokrát potvrdilo, že netreba súdiť človeka podľa oblečenia. Návštevy mali však aj zo zahraničia, cykloturistov z Poľska a cyklistu až zo Španielska, ktorý sa v okolí zdržal aj päť dní. „Vždy sme mu ochotne poradili a pomohli,“ dodal. Ako ďalej uviedol, tento obchod preto spája veľa ľudí a tak sa snažia zákazníkom odpovedať v kvalite. „Preto hľadáme aj menej komerčné značky, ktoré sú však špecialistami vo svojich oboroch, Produkty týchto značiek spolu s partiou známych testujeme a používame. Nikdy nejdeme na úkor kvality. Veci, ktoré sa nám neosvedčili a mali problém, tak ich vyraďujeme,“ dodáva majiteľ obchodu, ktorý v súčasnosti našiel záľubu aj v offroade či cykloturistike.

Predajňu Konzoshop nájdete na Malohontskej ulici 1747, neďaleko pošty, v Rimavskej Sobote. Otvorené majú v pracovnom čase od 8:00 do 17:00 hod.
Nožíkom sa ale venuje Ján dodnes. V ponuke Konzoshopu nájdete kvalitné lovecké, mäsiarske, taktické nože či bodáky, ku ktorým nemôžu chýbať kvalitné osličky a brúsne kamene. V obchode určite neprehliadnete sekery z kvalitnej švédskej ocele. V ponuke majú aj veci na prežitie, ktorých zatiaľ najviac predali okolo roku 2012, kedy bol avizovaný koniec sveta. „Ľudia vtedy nakupovali hlavne kresadlá,“ dodáva s úsmevom majiteľ obchodu. „Rozširujeme teraz ponuku o kvalitnú obuv a mnoho svietidiel,“ spomenul Ján. Okrem železiarstva v obchode nájdete horolezecké laná, ale aj také, ktoré sú vhodné do posilňovní, ešusy, sušenú stravu, oblečenie, mapy či spacáky. „Ľudia tu strávia veľa času, stretávajú sa tu a každý je u nás vítaný,“ avizuje majiteľ obchodu, podľa ktorého ich predajňa preto svojim širokým sortimentom ale aj službami spája mnoho ľudí.

 

konzo-shop-mapa

Zdroj: Rimava.sk, PR Článok

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross