No active "ca-sidebar-197687" sidebar

OZ Naša Sobota pripravuje po návšteve ministra financií ďalšie stretnutie

Kažimír v RSKongres na tému “princíp pozitívnej diskriminácie daní” pod názvom 3R - riadený rozvoj regiónov, čaká koncom tohto mesiaca zástupcov miest a obcí okresov Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava. Výsledkom tejto konferencie by malo byť memorandum starostov miest a obcí, ktoré bude adresované prezidentovi Slovenskej republiky, predsedovi vlády, predsedovi parlamentu a ministrovi financií a hospodárstva. „V týchto dňoch bude oslovených viac ako dvesto starostov z regiónu. Medzi oslovenými sú aj inštitúcie ako Miestna akčná skupina Malohont či Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny,“ povedal pre Rimava.sk Marián Štúrik, hovorca OZ Naša Sobota.

Stretnutie, ktoré nadväzuje na aprílové s ministrom financií a hospodárstva Petrom Kažimírom, sa uskutoční 30. júna o 10.00 hod. v kultúrnom dome v Tornali. Ako ďalej hovorca uviedol, aprílové stretnutie s ministrom financií a hospodárstva bolo úspešné. Minister diskutoval spolu so študentami stredných škôl o možnostiach podpory vlády zaostalým regiónom. „Zo spoločného stretnutia vzišiel návrh na zníženie dane z príjmu právnických osôb, ktorý znie - zníženie dane z príjmu právnických osôb o 50 percent, zo súčasných 22 percent na nových 11 percent,“ doplnil hovorca.

Podľa Štúrika sa občianskemu združeniu podarilo získať aj verejné vyhlásenie ministra o tom, že vláda sa bude touto otázkou reálne zaoberať. „Vláda sa touto problematikou zaoberala a mala by byť zakomponovaná v novom balíčku vládnych opatrení na podporu zaostalým regiónom,“ dodal Štúrik.

V prípade ak by návrh združenia prešiel v plnom znení, tak v okresoch Rimavská Sobota, Revúca, Rožňava, Poltár a Kežmarok by na nových investorov čakalo nižšie ako bežné daňové zaťaženie. „Túto iniciatívu osobne hodnotím ako mimoriadne účinný budúci nástroj na získavanie nových investícii do dotknutých regiónov,“ poznamenal hovorca.

Podľa jeho slov je tento projekt s názvom princíp pozitívnej diskriminácie daní úspešne známy z celého sveta. „V rámci Európy sú podobné projekty známe z Nemecka alebo z Nórska, kde účinne potierajú regionálne rozdiely,“ uzavrel Štúrik.

Zdroj: Rimava.sk 

 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross