No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Problém na Dúžavskej ceste pretrváva, deti hádžu kamene aj do áut

Dúžavská cestaS poškodeným čelným sklom na svojom aute skončil počas uplynulého víkendu Rimavskosoboťan Jozef. Nešlo však o nešťastnú náhodu, ako píše, kameň mu do auta hodilo dieťa pri rómskom sídlisku Dúžavská cesta. „Nedávno som na Rimava.sk čítal článok o korčuliarke, ktorú napadli tamojšie deti. Problém pretrváva, rómske sídlisko je niekedy nebezpečné nielen pre športovcov ale aj pre vodičov,“ povedal pre Rimava.sk  Jozef Köböl.

Ako vysvetlil, v sobotu sa vybral na poľovnícku chatu, pri prejazde cez Dúžavskú cestu automaticky spomalil. Dieťa učupené v tráve vedľa cesty si podľa jeho slov spočiatku ani nevšimol. „Až kým neprišla ohromná rana na čelné sklo,“ dodáva Jozef, ktorý hneď vyskočil z auta, malého útočníka videl už len utekať. Odhaduje, že mohlo ísť asi o 8-ročného chlapca. Jozef je presvedčený, že dieťa vyslovene číhalo pri ceste a čakalo na auto, do ktorého by mohlo hodiť kameň. „Neviem, čo je to za nové hobby,“ hovorí poškodený majiteľ auta a dodáva, že vie aj o ďalšom vodičovi z Mojína, ktorý mal na rómskom sídlisku nedávno podobnú skúsenosť.

Rimava.sk opätovne oslovila aj korčuliarku, ktorá nám v polovici júna priblížila svoje nepríjemné zážitky – neraz utŕži nadávky, pľuvance, kamienky pod kolieska a dokonca aj úder železnou tyčou. Chceli sme vedieť, či sa situácia zlepšila. „Pred dvomi týždňami do mňa na rómskom sídlisku opäť hodili obrovský kameň. Ostala som na mieste a hneď som volala policajtov, “ povedala športovkyňa a dodala, že by to mali spraviť všetci, ktorí sa stretnú s agresivitou na Dúžavskej ceste.

Poslanec rimavskosobotského mestského zastupiteľstva Ján Farkaš, označovaný za rómskeho kráľa, nemá žiadne informácie o nezvyčajnej „zábave“ rómskych detí na Dúžavskej ceste. Ako pre Rimava.sk povedal, neverí, že by deti hádzali na ľudí či na autá kamene, podľa neho je to klamstvo. Naznačil, že môže ísť o „zámienku“ na poistnú udalosť. Podľa slov poslanca sa deti na Dúžavskej ceste vedia zabaviť aj inak, hrajú napríklad futbal, na cestu však nechodia.

Zdroj: Rimava.sk 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross