No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Opravia v priemyselnom parku aj bývalé parkovisko pred Yurou?

Priemyselný park Rimavská SobotaV areáli bývalých kasární v Rimavskej Sobote, kde má mesto priemyselnú zónu, prebieha od leta druhá etapa výstavby infraštruktúry a prístupových komunikácií. Realizuje ju víťaz verejného obstarávania, akciová spoločnosť Inžinierske stavby so sídlom v Košiciach (spoločnosť, ktorá v súčasnosti zároveň asfaltuje aj mestské komunikácie, pozn. red.). Prostredníctvom kontaktného formulára sa jeden z čitateľov na redakciu Rimava.sk obrátil s otázkou, že nie je dôležité ako a prečo práve tá spoločnosť zvíťazila, ale zaujímalo by ho, prečo sa neasfaltuje aj parkovisko pri sklade CO, ktoré bolo v prvej etape kvôli kanalizácii prekopané.  „Prečo sa z druhej etapy vyňalo vybudovanie parkoviska pri sklade CO? Kde budú použité dané prostriedky?“ uvádza čitateľ, ktorého zaujíma, že ako môže vyhrať niekto súťaž a potom sa rozhodne, že časť projektu robiť nebude.

 

kruhova-krizovatka-rimavska-sobotaAko pre Rimava.sk vysvetlila vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková, parkovisko pri CO nebolo súčasťou projektu ani v prvej, ani v druhej etape. „Nebolo oprávneným nákladom v rámci výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie na rozvoj priemyselnej výroby a služieb,“ uviedla. Podľa Murárikovej v týchto dňoch prebiehajú v priemyselnej zóne dokončovacie práce, hotové majú byť do konca mesiaca. Predmetom zákazky bolo dobudovanie inžinierskych sietí priemyselnej zóny, prístupovej okružnej križovatky, chodníkov a vnútroareálových komunikácií v štyroch častiach. V areáli tak bude podľa Murárikovej doriešená doprava po prácach na pokládke nových inžinierskych sietí a dopravného napojenia.

Prvú etapu prác v areáli bývalých kasární ukončili vlani v októbri. Zo štátnej dotácie dalo mesto vybudovať dažďovú aj splaškovú kanalizáciu, vodovod a prístupovú cestu v hodnote viac ako 530 tis. eur. Samospráva dostala v roku 2011 na infraštruktúru vyše milión eur, vysúťažila však približne polovičnú sumu. Ministerstvo ale mestu poskytlo aj zvyšok financií na druhú etapu prác, tá podľa Murárikovej stála po vysúťažení viac ako 384 tis. eur.
V priemyselnom parku už niekoľko rokov vyrába káblové zväzky spoločnosť Yura Eltec Corporation Slovakia. Svoj investičný zámer tu realizuje aj spoločnosť Kissling, ktorá v meste vyrába jemnú mechaniku.

Zdroj: Rimava.sk

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross