No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Prečo sa mesto nestará o problémovú bytovku na Ulici Českej?

perex-bytovkaBitky, hádky, pálenie spoločných priestorov či dva roky nefunkčný výťah, za ktorý musia platiť. „Pýtam sa, prečo sa aj napriek týmto problémom vedenie mesta ako aj Mestská bytová správa nezaujímajú o bytovku na Ulici Českej?“ S touto otázkou sa na redakciu Rimava.sk obrátil jeden z obyvateľov bytovky pre sociálne slabšie rodiny na Ulici Českej. Ako ďalej poznamenal v bytovke býva už viac ako šesť rokov. „A takéto problémy aké sú teraz sme ešte nemali,“ dodal.

Podľa jeho slov im už približne dva roky nefunguje výťah, za ktorý i napriek tomu platia do fondu opráv. „Stále nám tvrdia to isté. Mesto nemá peniaze na opravy. Tak potom načo platíme do fondu opráv,“ hovorí obyvateľ bytovky a dodáva, že z Mestskej bytovej správy dostali na to takú odpoveď, že je zbytočné v bytovke niečo opravovať, keď to iní zničia.

„Spísali sme už aj niekoľkokrát petíciu, ale od mesta sme nedostali žiadnu odpoveď. A už naozaj neviem kam a na koho sa obrátiť s takýmito vecami,“ priblížil obyvateľ.

Ako ďalej podotkol, o tom, že žltý panelák na Ulici Českej je bytovka pre sociálne slabšie rodiny sa dozvedel od jedného z poslancov mestského zastupiteľstva. „Pýtam sa teda, keď ide o sociálnu bytovku, prečo je nájom od 180 do 400 eur mesačne. Pokiaľ viem, sociálna dávka je približne 62 eur, tak potom v koľko izbovom byte bývajú takýto ľudia,“ dodal na záver jeden z obyvateľov bytovky.

Podľa hlavného kontrolóra mesta Ladislava Šťavinu z tejto bytovky dostali viacero oznámení ohľadom kvality bývania, ako aj petíciu. „Obyvatelia sa v nich dotazovali k tomu, aby sa tam nenasťahovali obyvatelia z Dúžavskej cesty,“ dodal kontrolór, podľa ktorého sa problematike pokazeného výťahu už venovali. „Po oprave to bolo v priebehu dvoch dní zdevastované,“ poznamenal.

O vyjadrenie redakcia Rimava.sk požiadala aj povereného riaditeľa MsBS Zoltána Koóša, ktorý sa k tejto veci nevyjadril a odkázal nás na primátora mesta Jozefa Šimka. Po opakovanom telefonáte sa nám s primátorom nepodarilo skontaktovať. Téme sa budeme venovať.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
VIDEO: Na Ulici Českej bolo opäť rušno, pobili sa Rómovia
VIDEO: Za konflikty na Českej a Sedliackej boli Rómovia aj „na koberci“ u primátora


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross