No active "ca-sidebar-197687" sidebar

PÍŠETE NÁM: Takýto leták sme dostali pred voľbami: so zábermi z úplne inej obce

teriakovceOd volieb uplynul viac ako týždeň. Starostovia aj poslanci sú zvolení, nastal čas na plnenie predvolebných sľubov a vízií víťazných kandidátov. Boj o voličov síce majú dávno za sebou, no z niektorých obcí o ňom ešte zrejme budeme počuť. Popri vážnych podozreniach na nekalú kampaň, ktoré rieši polícia, sa niekde objavili aj postrehy prinajmenšom úsmevné. Rimava.sk dostala viacero upozornení na predvolebný leták zobrazujúci súčasného starostu, ktorý sa opätovne uchádzal o priazeň voličov. Bol určený pre obyvateľov Veľkých Teriakoviec. Fotografia s erbom, ktorá letáku dominovala, však zobrazovala úplne iné Teriakovce – dedinku na východnom Slovensku, pri Prešove.

teriakovce-letak„Takýto leták sme si našli doma v schránke pred voľbami. Zarazilo nás, že sa nám z neho prihovára človek, ktorý je na čele Veľkých Teriakoviec od roku 1990, no nad jeho menom je vyobrazená úplne iná obec, úplne iný erb,“ znel podnet. Ako sa v ňom ďalej uvádzalo, kandidátovi leták zrejme niekto vyrábal a chybu prehliadol. „Je nám jasné, že kandidát na starostu vie, za akú obec kandiduje. Možno by sme s Teriakovcami pri Prešove po tomto faux pas mohli nadviazať partnerskú spoluprácu :). No aj tak by sa asi kandidátom takéto chyby nemali stávať. O to viac, ak sú v úrade dlhé roky.“

Oslovili sme samotného kandidáta a zároveň novozvoleného starostu obce, ktorý bol na letáku vyobrazený. Chceli sme zistiť, ako sa dostala fotografia Teriakoviec pri Prešove na leták a či vôbec vedel o tom, že takéto letáky si našli niektorí obyvatelia v schránkach. „Neviem o ničom takom,“ povedal Andrej Karas. Na otázku, či tento leták prezentujúci Andreja Karasa ako kandidáta na starostu obce teda nie je jeho, odpovedal, že nevie. So slovami „Mňa sa takéto veci nespytujte. Ďakujem pekne,“ vzápätí zložil telefón.

Podľa našich zistení sa mali údajne objaviť aj letáky s fotografiou „správnych“ Teriakoviec.
Zmienka o zle priradenej fotke na letáku ale aj o chybách ďalších kandidátov sa však medzitým dostala aj na sociálnu sieť. Autora príspevku sme kontaktovali, nechcel sa vyjadrovať.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross