No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Rimavskej Seči preverujú podozrenie z volebnej korupcie

volby Rimavska SecV Rimavskej Seči v okrese Rimavská Sobota je po voľbách opäť rušno. Národná kriminálna agentúra (NAKA) tu preveruje podozrenie z trestnej činnosti v súvislosti s volebnou korupciou. Ako ďalej Rimava.sk informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová, bližšie informácie však poskytovať zatiaľ nebudú. „Aby nedošlo k zmareniu dôkazov pri dokumentovaní trestnej činnosti,“ dodala Baloghová.

Novembrové komunálne voľby neboli obyvateľom Rimavskej Seči ľahostajné, zo zoznamu zapísaných 1 368 voličov dosiahla účasť 77,77 percenta. Na priebeh volieb dohliadali aj viacerí pozorovatelia z radov občanov. V obci bolo počas celého dňa rušno, v okolí volebných miestností bolo mnoho tamojších obyvateľov, ktorí výsledky volieb očakávali až do neskorých nočných hodín. Dianie v obci monitorovala aj štátna polícia.

Dlhoročná starostka obce Rimavská Seč Márta Stubendek napokon vo voľbách svoj post neobhájila, v úrade ju nahradí mladý učiteľ a rómsky aktivista, 32-ročný Štefan Vavrek.

V Rimavskej Seči sa v minulosti vyskytlo niekoľko problémov v súvislosti s voľbami. Pri parlamentných voľbách v roku 2010 sa objavili podozrenia na kupovanie hlasov či na vyhrážanie voličom. Komunálne voľby v roku 2006 vyhlásil Ústavný súd SR za neplatné. Sťažnosti sa vyskytli aj na následné voľby v roku 2008, túto sťažnosť však Ústavný súd SR odmietol.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
RIMAVSKÁ SEČ: Starostka po rokoch končí, nahradí ju 32-ročný Štefan Vavrek
VOĽBY: V Rimavskej Seči sa vo volebných miestnostiach striedajú pozorovatelia
Starostku Rimavskej Seči Mártu Stubendek oslobodili spod obžaloby za spreneveru
RIMAVSKÁ SEČ: Starostku Mártu S. uznal súd vinnou zo sprenevery
VOĽBY: Ľuďom v Rimavskej Seči sa pred voľbami vyhrážali
DOPLNENÉ – VOĽBY: V Rimavskej Seči údajne kupovali hlasy voličov za 5 eur

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross