No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po búrke ostala poškodená strecha kostola, aj vyvalené stromy

Silný vietor spojený s búrkou poškodil strechu kostolíka v Poltári, v časti Zelené. Plechovú strechu, ktorú opravovali asi pred dvomi rokmi, zničil vietor na viac ako polovici kostola. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol zborový kaplán Branislav Balca, v sobotu večer fúkal silný vietor a po búrke mu ohlásili, že došlo k poškodeniu strechy. "Išli sme hneď na miesto. Z jednej strany bola strecha poškodená asi z polovice, z druhej strany ešte viac," priblížil Balca. Podľa jeho slov strechu zabezpečili proti prípadnému dažďu. "Boli sa na to už pozrieť aj pamiatkari. Je to zatiaľ v poriadku," povedal Balca, podľa ktorého si na takúto udalosť nepamätajú.

Článok pokračuje pod reklamouŠkody zatiaľ odhadnuté začiatkom týždňa nemali. "Bola to strašná búrka, blýskalo sa zo všetkých strán," podotkol s tým, že v tesnej blízkosti klasicistického kostola z 18. storočia zvalilo na zem aj jeden strom. Kostol sa nachádza neďaleko kamenného tureckého mosta zo 16. storočia.

Krátka búrka, ktorá sa Poltárom prehnala za približne 10 minút, zvalila niekoľko značiek. Pri ceste podľa Petra vyvalila pár stromov či stĺpov elektrického vedenia. Na zemi tak skončili aj káble. Na začiatku Kanadskej ulice pri závorách zlomilo vŕbu.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Michal Dudáš


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross