No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po detskom ihrisku či okrasných lavičkách by mala pribudnúť v Mestskej záhrade fontána

Hoci fontánu na Námestí M. Tompu nahradila socha tohto maďarského básnika, v meste však nebude o takúto „vodnú“ architektúru menej. V Mestskej záhrade v Rimavskej Sobote by mal pribudnúť aj tento architektonický prvok, a to práve na mieste, kde kedysi stála socha M. Tompu. Informoval o tom primátor Jozef Šimko na septembrovom zastupiteľstve.

„Špekulujem v Mestskej záhrade vystavať aj fontánu,“ povedal Šimko pred poslancami, ktorých bude žiadať, aby zvýšili finančné prostriedky v rozpočte mesta. „Mám to skutočne premyslené, bude na mieste, kde kedysi stála socha M. Tompu. Tam to postavíme, bude to kruh o priemere 10 metrov. Už som vydal pokyn architektovi, z Bratislavy mi už posielajú podklady na technológiu,“ ozrejmil. Podľa jeho slov by s výstavbou chcel začať ešte tento rok, aby to ten budúci ukončili.

Po detskom ihrisku, ktoré dokončili namiesto júla v priebehu septembra, okrasných drevených lavičkách s rôznymi motívmi či vstupnou bránou, by tak mala byť v Mestskej záhrade aj fontána. S rekonštrukciou Mestskej záhrady začali pred rokom výkopovými prácami pre základy betónového plotu. Pokračovali jeho osadením ako aj výstavbou chodníkov zo zámkovej dlažby. Práce sa rozšírili aj na neďalekú bývalú mestskú pláž, ktorá je už prepojená s Mestskou záhradou.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross