No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po krádeži na dopravnom ihrisku darovali deťom niekoľko bicyklov

18. augusta 2015 |  | |

dopravne-ihrisko-Detské dopravné ihrisko v Hnúšti by nemalo začiatkom školského roka pociťovať krádež niekoľkých bicyklov zo začiatku prázdnin. Po uverejnení reportáže priniesli ľudia staršie aj nepotrebné bicykle a darovali ich mestskej polícii. "Niektorí anonymne, iní oficiálne. Ďakujeme všetkým," povedal náčelník mestskej polície Milan Migaľa, podľa ktorého prvý bicykel v priebehu niekoľkých dní dostali od darkyne z Rimavskej Soboty, neskôr sa pridali aj obyvatelia z Hnúšte a okolia. "Celkovo sme ich dostali osem, organizovaná dopravná výchova pre deti zo širokého regiónu tak môže nerušenene pokračovať," doplnil spokojne Migaľa. Ako spomenul, väčšina bicyklov potrebovala opraviť, vymeniť súčiastky či premazať na čo minuli približne 150 eur. Podľa náčelníka je to však hodnota jedného bicykla a nie ôsmich.

Bicykle ukradol začiatkom prázdnin neznámy páchateľ z dopravného ihriska na Nábreží Rimavy. Podľa náčelníka mestskej polície zatiaľ nemajú informácie, že by bol v prípade niekto obvinený. Krádežou a poškodením zariadenia vznikla mestu škoda viac ako tisíc eur. V prípade dokázania viny páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. "Po krádeži sme žiadne organizované akcie nerobili," priblížil Migaľa, podľa ktorého je ihrisko využívané deťmi cez deň ale aj podvečer.

Dopravné ihrisko v Hnúšti využívajú základné a materské školy v širokom okolí, z Tisovca, Klenovca, Kokavy nad Rimavicou, Rimavského Brezova či Jesenského, podľa Miagľu ide o deti vo veku od 5 až do 15 rokov. Najväčší nápor očakávajú v septembri a októbri.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross