No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Po obmedzenej sezóne by mohli rybári využívať aj plážové kúpalisko v meste

mestska-plazPo nevydarenej letnej sezóne na vodnej nádrži Teplý vrch, kde bola kvôli rekonštrukcii znížená hladina a vydaný zákaz rybolovu, by mohli rybári využívať v okrese Rimavská Sobota aj ďalšiu vodnú plochu, plážové kúpalisko v meste. Ako v úvode roka o využití vodnej nádrže médiá informoval primátor Jozef Šimko, takéto využitie vodnej nádrže iniciovali samotní rybári a rekreačný rybolov má byť zahájený už počas najbližšej letnej sezóny.

S blížiacou sa letnou sezónou sme na základe podnetu čitateľov oslovili predsedu mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu v Rimavskej Sobote Igora Borloka. Ako pre Rimava.sk uviedol, ešte sa k tomu bodu nedostali, lebo konferencia rybárskeho zväzu ešte nebola. „Tam sa rozhodne, že či sa bude okolo toho robiť alebo nie. Zatiaľ je to len návrh, z našej strany zatiaľ nikto nepovedal žiadne stanovisko,“ reagoval Borlok a dodal, že ide o jeden z návrhov mesta o kompenzáciu za oplotenie časti vodnej nádrže Kurinec, ktorá slúži v lete na kúpanie, a ktorú minulý rok mesto uzavrelo bez ich vedomia. „Podmienky musia prejednať s rybárskym zväzom, pred uzavretím pláže na začiatku sezóny. Ešte sme nenašli priestor dohodnúť sa,“ priblížil predseda mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu v Rimavskej Sobote.
Po opakovanom telefonáte sa nám dnes s primátorom mesta Jozefom Šimkom nepodarilo skontaktovať. Téme sa budeme venovať.

Plážové kúpalisko nebolo využívané niekoľko rokov, samospráva ho zrekonštruovala a otvorila v roku 2011, kedy bolo využívané aj na kúpanie. Voda na plážovom kúpalisku bola čerpaná z Malej Rimavy, v uplynulých rokoch sa ale kvôli nevyhovujúcej vode a silným zrážkam nepodarilo už sprevádzkovať plážové kúpalisko a bolo určené skôr ako oddychová zóna a na kúpanie bol určený Kurinec.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisace články
VIDEO: Otvorili plážové kúpalisko, do pondelka je vstup zadarmo
MsZ: Petícia za voľný prístup k jazeru, berie sa na vedomie
KURINEC: Chcú voľný prístup k jazeru, spísali petíciu


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross