No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Firma, ktorá avizovala v Hnúšti 7-miliónovú investíciu, musela svoj zámer prehodnotiť

9. marca 2023 | |  | 

HNÚŠŤA – Poľská firma Versaco, ktorá sídli v bývalých Slovenských lučobných závodoch v Hnúšti, prehodnotila plánovanú veľkú investíciu do svojich priestorov. Minulý rok v júni avizovala, že by chceli kúpiť ďalšie pozemky vo výmere 40-tisíc metrov štvorcových.

Na pozemkoch avizovali výstavbu hál a vznik 20 nových pracovných miest. Do troch rokov mala stáť jedna hala a do ďalších piatich až siedmich rokov druhá hala. Investor vtedy avizoval investíciu vo výške približne 7 miliónov eur.

Článok pokračuje pod reklamou


„Pôvodný zámer bol postaviť skladovo-výrobné haly v dvoch fázach, ale nepriaznivý ekonomický vývoj, rapídne navýšenie cien energií, vysoká inflácia a prudký nárast úrokových sadzieb prinútil žiadateľa prehodnotiť investičnú stratégiu,“ uvádza sa v uznesení mestského zastupiteľstva.

Po konzultácii s financujúcou bankou je firma nútená rozdeliť na dve etapy nielen výstavbu hál, ale aj kúpu pozemku. "Banka znížila sumu, ktorú mala záujem poskytnúť formou úveru s tým, že firma Versaco tomu prispôsobila svoj plán. To znamená, že si kúpi pozemok len na tú danú halu. Nekúpi si pozemky do rezervy. Verí, že v budúcnosti kúpi aj ďalšie pozemky, teraz ale prispôsobuje kúpu prisľúbeným úverovým zdrojom. Bude sa stavať skladová hala tak, ako bolo predtým v pláne," vysvetlil na uplynulom zasadnutí mestského zastupiteľstva (28. 2.) Miroslav Porubiak, riaditeľ Mestskej investičnej spoločnosti Hnúšťa, ktorá spravuje priemyselný park.

Firma už prejavila záujem o pozemok vo výmere 10 000 metrov štvorcových, ktorého celková kúpna cena je takmer 130-tisíc eur.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross