No active "ca-sidebar-197687" sidebar

HNÚŠŤA: Investor z priemyslenej zóny pokračuje. Pripravujú sa aj na demoláciu starých priestorov SLZ

Jeden z najväčších zamestnávateľov hnúšťanskej priemyselnej zóny, spoločnosť Yura Eltec Corporation Slovakia sídliaca v R. Sobote, predlžuje svoj nájom. Podpisom zmluvy o prenájme na ďalšie dva roky v Hnúšti sa zároveň zaviazali zachovať počet zamestnancov. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila prednostka mestského úradu v Hnúšti Oľga Maciaková. Ako ďalej spomenula, zmluva bola podpísaná v uplynulých dňoch, na obdobie do 1. apríla 2022.

"Spoločnosť nemá dlhodobú zmluvu na viacej rokov," vysvetlila s tým, že podpisovanie zmluvy záleží aj od plnenia požiadaviek na prípadnú opravu v priemyselnom parku. Nedávno sa im podľa Maciakovej pokazila vstupná brána. "Hneď sme to dali opravovať, aby sme predišli šumom, že nechceme do nich investovať," podotkla Maciaková a doplnila, že najbližšie sa zamerajú na asfaltovanie parkoviska, na ktoré už majú aj stavebné povolenie či potrebné vyjadrenia. Parkovisko chcú robiť v priebehu troch mesiacov. "Vždy sa snažíme, aby ľudia mali u nás prácu," zdôraznila Maciaková a dodala, že do priemyselného parku neustále investujú z vlastných prostriedkov ale hlavne z dotácií.

Článok pokračuje pod reklamou.Spoločnosť podľa Maciakovej v súčasnosti zamenstnáva viac ako 650 ľudí, o prípadnom navýšení počtu zamestnancov reč nebola. Zároveň však podotkla, že začínajú sa pripravovať aj na elektrifikáciu motorov, takže by v budúcnosti mohli vyrábať aj súčiastky do elektromobilov. V súčasnosti sa už približne desať rokov zaoberajú výrobou a predajom káblových zväzkov do rôznych automobilov.

Demolačné práce má robiť firma z Košíc

Minulý rok na tento účel získali podporu z ministerstva hospodárstva vo výške viac ako 2,3 mil. eur čo je doposiať najväčšia suma akú dostali. Financie majú slúžiť na odkúpenie ďalších pozemkov od SLZ, úpravu UDHM haly hlavného mechanika či na demolácie niektorých priestorov a terénne úpravy.

Revitalizáciou predchádzajúcej priemyselnej zóny majú vytvoriť spolu 47 tisíc m2 plochu pre nového investora. V marci by mali začať s demoláčnými prácami nepotrebných stavieb a celkovou prípravou územia. Práce má podľa Maciakovej realizovať víťazná firma Demonta Košice, upraviť majú celkovú plochu 67.400 m2, za sumu približne 180. tis. eur. V rámci sanácie územia majú byť odstránené aj betónové rampy, nepotrebné stĺpy verejného osvetlenia, žeriavová dráha a jej technická vybavenosť.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross