No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na pivo Gemer majú pozitívne ohlasy

Pivo Gemer si zákazníci vo fľašiach či v plechovkách v obchodoch nekúpia. Načapovať si ho však v niektorých prevádzkach môžu dať, teda ak im v tom práve nebránia protipandemické opatrenia. „Pivo Gemer patrí medzi regionálne značky nášho portfólia, nesie meno svojho regiónu, aby aj dnes pripomínalo poctivé remeslo a revolučnú tradíciu Gemera. Svetlozlatá iskrivá farba, ľahká chmeľová vôňa doplnená sladovými tónmi a stredne plné telo s jemnou horkosťou po dopití. To je náš Gemer,“ uviedol pre Rimava.sk Peter Tureček, brand manažér značky Gemer zo spoločnosti Heineken Slovensko.

Článok pokračuje pod reklamouK oživeniu značky došlo pred dvomi rokmi. „Pivo Gemer 10,5 % sa v roku 2018 vrátilo po štyroch rokoch späť na výčapy. Značka prešla redizajnom, receptúra piva však ostala nezmenená,“ pripomenul Tureček s tým, že dnešný Gemer sa vyrába z rovnakej mladiny ako predtým. Ako dodal, v roku 2019 uviedli na trh aj pivo s vyššou stupňovitosťou - Gemer Originál 11,5 %. „Toto pivo spodného kvasenia so svetlo jantárovou farbou má výraznú chmeľovú vôňu, ktorú dopĺňajú jemné tóny sladu. Stabilná pena a dominantná horkosť spolu so zvyškom sacharidov vytvárajú správnu rovnováhu v plnosti piva,“ ozrejmil Tureček.

Podľa jeho vyjadrenia dostávajú na pivo Gemer od prevádzkarov a konzumentov pozitívne ohlasy. „Sú hrdí na pivo, ktoré bolo od nepamäti súčasťou ich regiónu a tešia sa, že môžu svoje obľúbené pivo v regióne opäť nájsť.“

Peter Tureček uviedol, že distribúciu piva Gemer nijakým spôsobom nelimitujú. Samotná značka však podľa neho predurčuje toto pivo pre rovnomenný región, kde si od svojho opätovného uvedenia na trh našla svoje prevádzky a konzumentov. No zas nielen na Gemeri či v Novohrade čapujú toto pivo. Niekoľko výnimiek sa nájde tiež inde.

Brand manažér konštatoval, že momentálne nad výraznejšími investíciami do značky piva Gemer neuvažujú. Plánujú v budúcnosti ponúknuť pivo Gemer aj vo fľašiach alebo v plechovkách? „Pivo Gemer ponúkame v čapovanej verzii. Nad inými druhmi balení momentálne neuvažujeme,“ odpovedal Tureček.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross