No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na ÚPSVaR R. Sobota zaevidovali viac ako 150 nových ľudí bez práce, hromadné prepúšťanie ohlásené nemajú

Rimavskosobotský úrad práce zaevidoval počas uplynulých dvoch týždňov viac ako 150 nových ľudí vo svojej evidencii ľudí bez práce. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedla riaditeľka Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Rimavskej Sobote Lívia Koóšová, ide o obdobie od 12. marca do dnes, 26. marca.

Podľa jej slov ide aj o ľudí prichádzajúcich zo zahraničia a sú v karanténe, podobne zaznamenali ľudí v skúšobných dobách napríklad v stavebníctve. Zároveň však zdôraznila, že ide o približne rovnaký počet nových ľudí v evidencii, ako za uplynulý mesiac, keď opatrenia kvôli šíreniu koronavírusu ešte neboli aktuálne na Slovensku.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa štatistík ÚPSVaR za minulý mesiac im do evidencie pribudlo 389 ľudí, takže aj v súčasnosti zatiaľ ľudia prichádzajú na úrad práce rovnakým tempom. "Nejde teda o žiadny dramatický nárast a neevidujeme ani hromadné prepúšťanie v našom okrese," ubezpečila riaditeľka s tým, že v súčasnosti komunikujú prevažne mailom a preto sa ľudia môžu dostať do evidencie trochu neskôr.

ÚPSVaR Rimavská Sobota eviduje v mesiaci január necelých 14,96 percentnú mieru nezamestnanosti.

V okrese R. Sobota počas uplynulých dvoch týždňov prišli o zamestnanie desiatky zamestnancov, ide prevažne o zatvorené prevádzky pôsobiace v sektore obchodu a služieb. Pre Rimava.sk to potvrdili niektorí zamestnávatelia v R. Sobote, ktorí sa zaoberajú obchodom a zo dňa na deň prišli o príjem nielen z predajní, ale aj prestali im uhrádzať aj faktúry. Niektorí ich zamestnanci tak zatiaľ ostali na polovičných mzdách, no sú aj prípady, kedy sa preorientovali aspoň čiastočne na šitie rúšok, po ktorých je v súčasnosti veľký dopyt.

Zdroj. Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross