No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Odmeny dostanú poslanci, mestská rada, komisie a výbory. Primátor a viceprimátor nie

28. septembra 2009 |  | |

Odmeny v celkovej výške takmer 12 tis. eur dostanú poslanci mestského zastupiteľstva, členovia mestskej rady, členovia komisií zastupiteľstva a členovia výborov mestských častí za prvý polrok 2009. Schválila ich Mestská rada na svojom poslednom zasadnutí. Zároveň stiahla z rokovania návrh na poskytnutie odmeny primátorovi mesta, jeho zástupcovi a hlavnému kontrolórovi za 1. polrok 2009. Z rokovania bol stiahnutý aj návrh na poskytnutie odmeny konateľovi Mestskej bytovej správy.

Ako pre Rimava.sk bližšie uviedla vedúca oddelenia a vnútornej správy Marta Feketeová, poslanci MsZ dostanú viac ako 4 tis. eur., členovia MsR takmer 2 tis. eur, komisie pri MsZ takmer 3,7 tis. eur a výbory mestských častí takmer 2 tis. eur.

Podľa slov člena Mestskej rady Pavla Brndiara, odmeny pre primátora, jeho zástupcu, hlavného kontrolóra a konateľa MsBS sa neschválili pre nepriaznivú finančnú situáciu samosprávy.  ”Odmeny sú naviac. Ak bude priaznivejší výsledok, tak koncom roka, teraz nie,” povedal pre Rimava.sk Brndiar. Ako dodal, poslanci majú odmeny za prácu a za účasť.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross