No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podľa Simona radnica ohrozuje rozvoj priemyselnej zóny. Miliónovú dotáciu štátny tajomník mestu údajne nesľúbil

Informovanie zo strany vedenia mesta o predbežných  rokovaniach ohľadom dotácie na bývalé kasárne považuje minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zsolt Simon za nezodpovedné. Redakcii Rimava.sk zaslal stanovisko, v ktorom reaguje na minulotýždňovú správu o prisľúbení milióna eur na vybudovanie kanalizácie a vodovodu v bývalých kasárňach.  Ako sa v závere týždňa pre agentúru TASR vyjadril prednosta mestského úradu Štefan Szántó, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Martin Chren mal túto sumu vedeniu mesta prisľúbiť aj na základe údajných rokovaní so samotným Simonom.

Ako minister Simon vo svojom stanovisku uviedol, štátny tajomník Chren pred časom oznámil svoju rezignáciu, preto takýto sľub  v mene svojho nástupcu ani nemohol dať. Simon zároveň zdôraznil, že pre poskytnutie prostriedkov je treba prinajmenšom zmeniť uznesenie vlády, tá však o tomto materiáli doposiaľ nerokovala. Podľa ministra preto zatiaľ nie je nič isté.

"Je treba  povedať, že vláda  o riešení tejto situácie zatiaľ nerokovala! Považujem za neprípustné, aby takto  vedenie mesta ohrozovalo vytváranie nových pracovných miest v Rimavskej Sobote," vyjadril sa minister vo svojom stanovisku. Ako spomenul, aj v roku 2006 sa aj nevhodnou komunikáciou z mestského úradu podarilo prekaziť príchod nemeckého investora, spoločnosti Dräxlmaier.

"Je to zodpovednosť primátora, že má pri sebe ľudí, ktorí pracujú  proti záujmom mesta. Človek, ktorý takto ohrozuje tvorbu nových pracovných príležitostí, by nemal vôbec pracovať na mestskom úrade," píše v stanovisku Simon.

Ako dodal, riešenie nezamestnanosti v okrese je podľa neho nepochybne spoločným cieľom predstaviteľov mesta i vlády. "Preto vyzývam primátora,  aby   zabezpečil, že mestský úrad sa bude správať profesionálne  a prehovorí len o ukončených rokovaniach," uzavrel minister Simon.

Martin Chren je momentálne pracovne odcestovaný v Bruseli. Našej redakcii sa podarilo sprostredkovane získať hodnoverné stanovisko, v ktorom Chren sľub o milióne eur poprel, podľa neho išlo len o prísľub riešenia podpory pre bývalé kasárne.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. Sobota dostane financie na kanalizáciu a vodovod v bývalých kasárňach
Dotáciu na priemyselný park v bývalých kasárňach ministerstvo nemôže poskytnúť
Fico nesplnil sľub o priemyselnom parku v Rim. Sobote, mesto má počkať na novú vládu
Sľúbené milióny na dokončenie priemyselného parku v bývalých kasárňach mesto zatiaľ nedostalo


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross