No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Predseda parlamentu má naplánovanú cestu do Tisovca, v programe naňho čaká niekoľko bodov

TISOVEC - Predseda Národnej rady SR Boris Kollár má na zajtra (20. 5.) naplánovanú návštevu Tisovca. Rimava.sk o tom informoval okresný predseda SME RODINA R. Sobota Ján Vengrín.

Na predsedu parlamentu bude zajtra čakať niekoľko bodov programu. Ako uviedol Ján Vengrín, Boris Kollár by mal do Tisovca prísť v popoludňajších hodinách.

Článok pokračuje pod reklamou


"Z pozície okresného predsedu SME RODINA Rimavská Sobota som pozval predsedu parlamentu Borisa Kollára do Tisovca na pracovnú návštevu. Hlavným dôvodom návštevy je prioritne to, že firma CSM Industry, s. r. o., Tisovec v konzorciu s fínskou Patriou získala štátnu zákazku na výrobu vojenskej techniky," vysvetlil Vengrín a dodal, že získanie tejto zákazky má veľký význam hlavne pre zamestnanosť v tomto regióne s veľmi malými pracovnými príležitosťami.

V prvom bode návštevy, predsedu parlamentu čaká návšteva už spomínanej firmy. Boris Kollár sa okrem prehliadky fabriky zúčastní aj stretnutia so zástupcami firmy.

CSM Industry z Tisovca a fínska zbrojovka Patria predstavili minulý rok spoluprácu na Gemeri a avizovali možný vznik nových pracovných miest. Ministerstvo dostalo zelenú obstarávať novú techniku začiatkom septembra. Výsledkom má byť v I. kole 76 kusov bojových obrnených vozidiel 8x8 za vyše 332 miliónov eur a 152 pásových bojových obrnených vozidiel za viac ako 1,7 miliardy.


Prečítajte si tiež: Skvelá správa pre región: Časť obrnených vozidiel by sa mala vyrábať v Tisovci


Ďalšou jeho zastávkou bude návšteva firmy Ekometal s. r. o., Tisovec, kde nazrie aj do výroby CNC technológie a na mieste ho oboznámia s programom výroby. Ekometal s. r. o. má zbrojnú licenciu a vyrába komponenty aj pre výrobcov zbraní. Podľa Vengrínových slov by firma mohla úzko spolupracovať a participovať ako subdodávateľ na zákazke, ktorú získala od vlády firma CSM Industry.

Jeho kroky budú viesť aj do výroby a prevádzky bryndziarne Brysyrt, kde ho tak isto oboznámia s technologickým procesom výroby bryndze. "Firma bola znárodnená a po reštitúcii si ju rodina Manicová vzala späť a pokračuje v tradičnej výrobe slovenského produktu," dodal Vengrín.

Návštevu Tisovca uzavrie prehliadkou rodného domu politika a rodáka Dr. Vladimíra Clementisa. "V tomto roku si pripomenieme 120. výročie jeho narodenia a 70. výročie jeho úmrtia," uzavrel.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross