No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Podvodník chcel od babičky vylákať peniaze, odišiel naprázdno

ilustračné fotoBabičku navštívil podvodník, chcel od nej vylákať peniaze, odišiel však naprázdno. Ďalší prípad, kedy sa špekulanti zamerali na dôchodcov, sa stal začiatkom týždňa v Tisovci. Ako pre Rimava.sk uviedol náčelník mestskej polície Ján Martiniak,  88-ročná žena bola v pondelok dopoludnia na dvore, z ulice ju oslovil muž a tvrdil, že jej priniesol preplatok z poisťovne vo výške 140 eur.

Podľa slov náčelníka polície ho dôchodkyňa pustila do domu, muž od nej za každú cenu žiadal, aby mu rozmenila päťstoeurovú bankovku. Žena však opakovane zdôrazňovala, že doma žiadnu hotovosť nemá. „Napokon odišiel s tým, že si ide peniaze rozmeniť, viac sa samozrejme nevrátil,“ povedal náčelník, podľa ktorého išlo o typický prípad, akým  sa podvodníci snažia oklamať starších, hlavne osamelo žijúcich ľudí. Neočakávanú návštevu na druhý deň policajtom oznámila príbuzná dôchodkyne. Podľa náčelníka polície malo ísť o muža strednej postavy, v strednom veku. Upozornenie pre ostatných obyvateľov Tisovca dali hneď odvysielať v mestskom rozhlase. „Tento prípad našťastie dopadol dobre, bol to len neúspešný pokus,“ uviedol Martiniak a dodal, že dôchodcovia by mali byť ostražití a pri podozrivej návšteve radšej kontaktovať políciu.

Aj minulý mesiac sa vyskytli prípady, kedy starší ľudia prišli o peniaze. Ako Rimava.sk informovala, v Orávke úradovala dvojica, ktorá 84-ročnú ženu obrala o 1 600 eur. Do domu vošli pod zámienkou, že jej priniesli preplatok z katastrálnej dane, keď im dôchodkyňa chcela rozmeniť peniaze, ukradli jej peňaženku. Začiatkom júla sa stal obeťou podvodu aj 69-ročný muž z Rimavskej Soboty. Páchateľ sa vydával za jeho vnuka, žiadal pôžičku 14 tisíc eur. Tú napokon pri daňovom úrade prevzala neznáma osoba.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross