No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Policajní preventisti vyrazili do základných škôl, deti upozornili na nástrahy číhajúce nielen na internete

12. mája 2022 | |  | 

Koncom apríla vyrazili policajní preventisti na dvojdňovú "tour" do Revúckeho okresu, aby sa so žiakmi základných škôl porozprávali o viacerých dôležitých témach.

Počas prvého dňa zavítali do Základnej školy s materskou školou v Muráni, Základnej školy Sama Tomášika s materskou školou Lubeník a do Základnej školy s materskou školou v Jelšave. So žiakmi sa rozprávali hlavne o bezpečnom správaní sa na internete, nástrahách na sociálnych sieťach, kyberšikanovaní, ale reč bola aj o trestnoprávnej zodpovednosti, šikanovaní a v niektorých triedach aj o legálnych a nelegálnych drogách.

Článok pokračuje pod reklamou


Druhý deň sa rovnaké témy rozoberali so žiakmi základných škôl v meste Revúca - ZŠ I. B. Zocha, ZŠ J. A. Komenského a ZŠ na Hviezdoslavovej ulici.

Preventisti upozornili deti aj na aktuálne internetové výzvy, ktoré ich môžu priamo ohroziť na živote a zdraví. "Aktuálna paracetamolová výzva nabáda deti a mladistvých k dobrovoľnej intoxikácii voľne predajnými liekmi. Úlohou zúčastneného na výzve je celý priebeh intoxikácie zaznamenať a prežité skúsenosti zdieľať na sociálnych sieťach," priblížila Andrea Petrovičová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici.

Ako dodala, s podobnými výzvami sa môžu deti stretávať na internete pravidelne, preto je dôležité naučiť ich správne selektovať informácie a používať kritické myslenie.

O tomto a mnohom ďalšom sa preventisti rozprávali s mládežou a poskytli im cenné rady, aby sa vyhli nástrahám, ktoré na ne môžu číhať nielen vo svete internetu.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross