No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Polícia stále hľadá svedkov decembrovej dopravnej nehody pri Pincinej

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ku ktorej došlo ešte 19. decembra 2016 večer pri obci Pinciná a žiada o pomoc pri pátraní po prípadných svedkoch. Išlo o dopravnú nehodu, pri ktorej sa zrazila nákladná súprava s oprotiidúcou dodávkou Mercedes Benz Sprinter. Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, vodič kamióna s návesom viedol toto vozidlo v smere od Rimavskej Soboty na Lučenec, pričom na mokrej vozovke, pri prejazde pravotočivej zákruty vo vysokej rýchlosti sa náves dostal do šmyku a jeho zadná časť prešla do protismeru, kde sa zrazil s oprotiidúcou dodávkou.

Vodič dodávky utrpel pri dopravnej nehode vážne zranenia, ktorých doba liečenia a práceneschopnosti trvá podľa hovorkyne dodnes. „Touto cestou chceme požiadať občanov o pomoc a spoluprácu pri pátraní po prípadných svedkoch spomínanej dopravnej nehody a hlavne hľadáme vodiča a osádku vozidla, ktoré v tom čase jazdilo za havarovaným dodávkovým vozidlom, a teda smerovalo po ceste I/50 v smere od Lučenca na Rimavskú Sobotu. Táto osádka by mohla prípadnými informáciami napomôcť k objasneniu nehody,“ uviedla Kováčiková.

Ako vtedy Rimava.sk informovala policajná hovorkyňa, zo zavinenia nehody je dôvodne podozrivý 46-ročný vodič nákladného motorového vozidla Mercedes Benz s prívesom z Heľpy, ktorý viedol nákladnú súpravu od Rimavskej Soboty na Lučenec. Dodávku, ktorá v dôsledku zrážky bola totálne zničená, viedol 40-ročný vodič z Revúcej. Po príchode jednotky Hasičského a záchranného zboru bolo vodiča z kabíny potrebné vystrihávať. Hovorkyňa zároveň doplnila, že u vodičov alkohol zistený nebol a škoda na vozidlách bola odhadnutá na 11-tisíc eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross