No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ďalší muž oznámil svoj záujem stať sa primátorom Rimavskej Soboty

5. mája 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Csaba Horváth je ďalším kandidátom, ktorý sa bude v komunálnych voľbách uchádzať o primátorské kreslo mesta Rimavská Sobota.

Od roku 2007 pôsobí vo verejnej správe. Svoju pracovnú kariéru začal na úrade Banskobystrického samosprávneho kraja, neskôr pracoval na mestskom úrade v Rimavskej Sobote a na obecnom úrade v Radnovciach. V súčasnosti pracuje na obecnom úrade v Barci.

Článok pokračuje pod reklamou


Popri práci sa dlhodobo angažuje ako občiansky aktivista najmä v oblasti zlepšenia života Rómov na Slovensku. Od roku 2019 je riaditeľom organizácie Opre Roma Slovensko. Pôsobí vo viacerých pracovných skupinách na medzinárodnej, národnej a regionálnej úrovni. Je držiteľom niekoľkých ocenení a získal aj čestné občianstvo v obciach Kesovce a Janice.

Zdroj: FB Csaba Horváth

„Kandidovať som sa rozhodol preto, lebo si myslím, že Rimavská Sobota musí držať krok s ostatnými prosperujúcimi mestami Slovenska. Je mi veľmi ľúto, keď vidím, že dnes rozvoj mesta stagnuje hlavne kvôli tomu, že medzi primátorom a poslancami mesta prevládajú politické intrigy a nezhody, že nie sú schopní viesť konštruktívny dialóg v prospech mesta," povedal Csaba Horváth, podľa ktorého je Rimavská Sobota pripravená byť moderným mestom.

Prečítajte si tiež: Prvý muž potvrdil záujem o post primátora Rimavskej Soboty: Je ním Zsolt Lajka

"Je potrebné, aby sme v oveľa väčšej miere do rozhodovania zapojili obyvateľov mesta, veď mesto patrí jeho občanom a nie primátorovi a poslancom. Žiaľ, dnes mám pocit, že občan je až druhoradý,“ dodal.

Kandidovať bude podľa jeho slov ako nezávislý, je však otvorený dialógu s politickými stranami a do budúcnosti kandidatúru za niektorú z nich nevylučuje. V blízkej budúcnosti plánuje dočasne ukončiť svoje aktivity v rámci tretieho sektora, keďže si myslí, že politicky aktívny človek by nemal pôsobiť v tretom sektore.

„Som hrdý na svoju rómsku národnosť,“ hovorí Horváth, ale zároveň zdôrazňuje, že chce byť moderným primátorom pre všetkých. „Som presvedčený, že národnosť nemá a nebude mať nič spoločné s tým, či budem alebo nebudem zvolený za primátora.

Momentálne sa Csaba Horváth venuje vytvoreniu svojho tímu a príprave volebného programu. „Na základe reálnych možností chceme priniesť ten najlepší program pre Soboťanov a Soboťanky. Do programu určite zaradíme aj pokračovanie v niektorých aktivitách primátora Šimka, ktoré považujem za veľmi dobré - či už je to rekreačné stredisko Kurinec, asfaltovanie miestnej komunikácie či rekonštrukcia chodníkov,“ vysvetlil Csaba Horváth.

Csaba Horváth má 37 rokov. Narodil sa v Rimavskej Sobote, tu aj vyrástol a nikdy nerozmýšľal nad tým, že by z mesta odišiel. Jeho otec pracoval ako šofér, do dôchodku odišiel zo Slovenskej správy ciest. Matka bola opatrovateľkou až pokiaľ jej to zdravotná situácia dovolila. Dnes je už aj ona na dôchodku. Pôvodným zameraním bol Csaba Horváth poľnohospodár, ktorý úspešne zmaturoval v odbore agropodnikateľ. Po skončení strednej školy však začal pracovať vo verejnej správe a od tej doby v tom pokračuje. Za veľmi dôležité vlastnosti považuje otvorenosť, ľudskosť, čestnosť, komunikatívnosť a pracovitosť. V súkromnom živote žije so svojou partnerkou Angelikou a má tri deti, dvoch synov a dcéru.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross