No active "ca-sidebar-197687" sidebar

POLTÁR: Pre sklárne odklepla vláda takmer 12 miliónovú investičnú pomoc

9. mája 2014 |  | |

ilustračné fotoDotáciu na nákup technológie, príspevok na vytvorenie pracovných miest a úľavy na dani - investičnú pomoc spolu vo výške 11,8 milióna eur schválila v stredu vláda SR pre spoločnosť Poltár Crystal & Steel, a.s. Tá chce v Poltári naštartovať sklársku výrobu a vytvoriť 400 pracovných miest. Celkovo plánuje preinvestovať vyše 26 miliónov eur. Uvádza sa to v materiáli predkladanom na rokovanie ministrov.

Spoločnosť Poltár Crystal & Steel podala v apríli na ministerstvo hospodárstva žiadosť o poskytnutie investičnej pomoci.  Požadovala viac ako 5 miliónovú dotáciu na  obstaraný dlhodobý hmotný majetok, vyše 4-miliónovú úľavu na dani a 2,6 miliónový príspevok na vytvorenie  nového pracovného miesta. Ako sa v materiáloch uvádza, „snahou manažmentu  je nadviazať na predchádzajúce úspechy a tradíciu v oblasti sklárskej výroby, ktorá má v regióne súčasného okresu Poltár takmer 200 ročnú tradíciu“. Nová výroba by mala byť spustená v októbri tohto roka, plnú kapacitu chce spoločnosť dosiahnuť v roku 2015. Takmer všetka produkcia má byť určená na export. Priemerná mzda zamestnancov je plánovaná na 831 eur v hrubom.

Podľa výpisu z obchodného registra je predsedom predstavenstva spoločnosti Poltár Crystal & Steel Pavel Petrech, akcionárom spoločnosti je známy trnavský veľkopodnikateľ Vladimír Poór.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross