No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsZ: Konateľa MsBS nezvolili ani v druhom kole, samospráva musí hľadať ďalej

14. septembra 2011 |  | |

Rimavskosobotskí poslanci na dnešnom popoludňajšom rokovaní nevybrali konateľa Mestskej bytovej správy (MsBS) ani v druhom kole. Prítomní poslanci volili tajne, no potrebnú trojpätinovú väčšinu všetkých hlasov poslancov, členov valného zhromaždenia MsBS, nezískal ani jeden zo štyroch kandidátov. Najviac hlasov získal Juraj Hrabovský (6), do druhého kola sa s ním dostal aj Jozef Suja (4). Vladimíra Ďura v tajnej voľbe podporili traja poslanci, Anetu Vargicovú dvaja. V druhom kole za nich zahlasovali po dvaja poslanci navyše. Jeden poslanec z 15 tich sa hlasovania zdržal.

Približne dvojhodinového výberu, prezentácie a hlasovania sa zúčastnili všetci štyria kandidáti, ktorých doporučila výberová komisia. Hlavnou témou pre všetkých bolo riešenie problémov, ktoré najviac zaťažujú rozpočet mesta, dlhodobý problém s ubytovňou na Gorkého ulici a historická budova Župného úradu, kde pre vysoké náklady ostáva čoraz viac nevyužitých priestorov.

Ako po hlasovaní uviedol primátor Jozef Šimko, v priebehu budúceho týždňa vypíše ďalšie výberové konanie. Podľa jeho slov po dnešných skúsenostiach zváži či aj nabudúce predloží toľko kandidátov pred valné zhromaždenie.

Bývalý konateľ MsBS Svetozár  Müller sa svojho nástupcu nedožil, zomrel začiatkom mesiaca. Poslanci si dnes na začiatku rokovania uctili jeho pamiatku minútou ticha. V tepelno-hospodárskej sfére a spravovaní bytových a nebytových priestorov pracoval približne 30 rokov. Konateľom MsBS bol niekoľkokrát.

Samospráva vypísala výberové konanie na obsadenie funkcie konateľa MsBS začiatkom júla, po tom ako Svetozár  Müller požiadal o rozviazanie pracovného pomeru dohodou zo zdravotných dôvodov. V polovici apríla bol Müller z rovnakých dôvodov odvolaný aj z pozície výkonného riaditeľa. Mestská bytová správa má dvoch konateľov,  je ním aj primátor mesta Jozef Šimko.
Výberového konania, ktoré prebehlo 24. augusta, sa z desiatich uchádzačov zúčastnili ôsmi. Predsedom výberovej komisie bol prednosta MsÚ Štefan Szántó, členmi viceprimátori Ján Čeman a Ladislav Rigó, Jana Rojíková za MsBS a Janka Mišuráková, vedúca oddelenia sociálnych služieb na mestskom úrade.

Rokovanie pre pokročilú večernú hodinu bolo preložené na pondelok, 19. septembra, o 14.00 hod.


Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Poslanci budú rozhodovať o štyroch kandidátoch na konateľa MsBS
MsÚ: Komisia vybrala konateľa MsBS, meno zatiaľ nezverejnia
Samospráva zverejnila mená uchádzačov na konateľa MsBS predčasne a protizákonne
O post šéfa MsBS má záujem desať uchádzačov
Samospráva hľadá nového konateľa Mestskej bytovej správy, Müllera na vlastnú žiadosť odvolali


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross