No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci podporili zámer založiť futbalovú akadémiu

Rimavskosobotskí poslanci podporili zámer založiť futbalovú akadémiu v meste. O zámeroch prípadnej spolupráce zástupcov občanov informoval poslanec a šéf futbalového klubu Miroslav Bitala. On bude mať na starosti aj rokovania o ďalšom postupe s maďarským investorom. Ich výsledkom by mala byť spoločenská zmluva. Na vzniku športového klubu Academy Rimavská Sobota sa bude podieľať domáci MŠK a Maďarský prvoligový futbalový klub DVTK Miskolc, ktorý s touto ponukou oslovil rimavskosobotský futbalový klub.

Podľa Bitalu väčšinovým vlastníkom (51 percent) bude druhá strana, zastúpená spoločnosťou Borsodsport Invest KFT Miskolc. Tá by mala investovať do vylepšenia infraštruktúry štadióna minimálne 4 milióny eur zo zdrojov maďarskej vlády. Tie by sa použili na výstavbu nového ihriska s prírodnou trávou, rekonštrukciu existujúcej umelej trávy, hlavného ihriska i tribúny, ako aj o výstavbu tréningovej haly. Ako ďalej Bitala doplnil, prínosom je aj vznik nových pracovných miest i vytvorenie športových tried na základných a stredných školách.

Mesto Rimavská Sobota ako menšinový vlastník (49 percent) vloží do novovzniknutého klubu objekty a nehnuteľnosti mesta, nevyhnutné na rozvoj infraštruktúry štadióna. Mesto by podľa predsedu MŠK Rimavská Sobota prispievala na činnosť klubu ročne sumu vo výške 150 tis. eur, čo je približne rovnaká suma, ktorou samospráva financuje futbal aj v súčasnosti. „Ostatné finančné prostriedky poskytne maďarský partner,“ ozrejmil a dodal, že akadémia by zastrešovala oblasť od Veľkého Krtíša až po Košice.

Na rokovaní odznela aj otázka legislatívy, na ktorú sa pýtal poslanec Štefan Baláž. „Prekonzultovala tento zámer jedna i druhá strana so Slovenským futbalovým zväzom, keďže ide o cezhraničnú otázku,“ pýtal sa Baláž. Podľa Bitalu SFZ nevidí žiadny problém v cezhraničnej spolupráci. „Akadémia ak bude vytvorená prejde do štruktúr Slovenského futbalového zväzu, kde teraz pôsobí aj MŠK Rimavská Sobota. Rovnako aj zahraničný partner má záujem, aby prešli všetci zamestnanci, tréneri a hráči do novovytvorenej Mestskej futbalovej akadémie,“ vysvetlil Bitala s tým, že ide o viac ako 300 ľudí. Ako podotkol, keby SFZ túto spoluprácu nepodporil, tak od toho odstúpia.

Novovzniknutý klub bude mať vo svojom znaku farby a znak mesta Rimavská Sobota. V súčasnosti sa pracuje na vyhotovení znaleckého posudku dotknutých nehnuteľností.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross