No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslanci schválili rozpočet, primátor ho ale nepodpíše

Poslanci mestského zastupiteľstva v Rimavskej Sobote pokračovali vo svojom januárovom prerušenom rokovaní. Pokračovali tam, kde skončili – schvaľovaním rozpočtu mesta na rok 2019 a výhľadovo na rok 2020 a 2021. Po viac ako hodinovej diskusii ho poslanci odklepli aj s návrhmi niektorých poslancov. Primátor mesta Jozef Šimko sa však už počas diskusie ako aj po hlasovaní vyjadril, že schválený rozpočet nepodpíše.

V rámci diskusie sa primátor vyjadril, že navrhované zmeny v rozpočte poslaneckým klubom Odvážme sa zrýchliť spomalia rozvoj mesta. V rámci toho spomenul Kurinec či výstavbu bytov v priestoroch bývalého internátu. Primátor z bývalého internátu chce vystavať bytové jednotky pre mladé rodiny s deťmi. Ako povedal, zriadiť tam Domov sociálnych služieb (DSS), ku ktorému sa prikláňajú niektorí poslanci, nie je možné. Podľa primátora si mesto nevie dovoliť vziať úver vo výške viac ako 6 mil. eur na výstavbu DSS. Niektorí poslanci však na to majú iný názor. Tí navrhli v rámci rozpočtu sumu 35 tis. eur na projektovú dokumentáciu na DSS. „Nerozprávame do vetra, my konáme. Reálne sme si prešli zákon pre sociálne zariadenia. Dnešnou témou nie je vybudovanie domova. Budeme o tom rokovať a pýtať sa. Navštívili sme reálne takéto zariadenia a máme aj my informácie, pán primátor. Jednoznačne trváme na projektovej dokumentácii,“ povedal poslanec Roman Vaľo. Podľa poslanca Ivana Hazuchu by sa témou „Čo s bývalým internátom“ mali zaoberať osobitne. Ako dodal, ide o schválenie financií len na projektovú dokumentáciu, nie o výstavbu.

Okrem internátu zastupiteľstvo diskutovalo v rámci rozpočtu aj o Mestskej záhrade, Kurinci, zeleni v meste či rozpočte Technických služieb mesta. V rámci týchto položiek niektorí poslanci navrhli úpravu financií. To sa ale nepáčilo primátorovi a už pred hlasovaním o najdôležitejšom dokumente mesta sa vyjadril, že aj keď poslanecký zbor schváli rozpočet, nepodpíše ho. „Pretože navrhnutý rozpočet brzdí rozvoj mesta,“ avizoval.

Poslanci napriek tejto avízu primátora rozpočet schválili 14-timi hlasmi. To, prečo Šimko nepodpíše schválený rozpočet by mal vysvetliť na najbližšom mestskom zastupiteľstve.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross