No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslancov na zasadnutí čaká 17 bodov, riešiť budú zvýšenie úveru na bazén s vlnobitím aj spolufinancovanie projektov

Foto ilustračná: Rimava.sk

AKTUALIZOVANÉ 14. 9. o 13:50: Z dôvodu, že sa väčšina poslancov nedokáže zúčastniť určeného termínu zasadnutia, primátor mesta Jozef Šimko sa rozhodol o preloženie rokovania na 3. októbra.


RIMAVSKÁ SOBOTA – Zástupcovia mesta sa po dvojmesačnej prestávke vrátia za poslanecké lavice už budúci utorok (19. septembra) o 14-tej hodine. Vyplýva to z materiálov uverejnených na oficiálnom webovom sídle mesta. Bude to ich posledné stretnutie pred blížiacimi sa voľbami.

Na schôdzi v bývalom Župnom dome ich bude na prerokovanie čakať sedemnásť bodov, v rámci ktorých budú rozhodovať napríklad aj o financovaní bazéna s vlnobitím, tiež o spolufinancovaní projektov Základnej školy P. Dobšinského a Materskej školy I. Hatvaniho či o zmene rozpočtu mesta a návrhu dňa, kedy sa bude konať voľba hlavného kontrolóra mesta.

Článok pokračuje pod reklamou


Téma výstavby bazéna s vlnobitím v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda bude jednou z hlavných. Mestskí poslanci vzatie úveru v hodnote 1,44 milióna eur odobrili už na februárovom zasadnutí. Na tom júnovom ale primátor mesta Jozef Šimko avizoval, že verejné obstarávanie na výstavbu bolo ukončené. Najnižšia cenová ponuka bola predložená vo výške viac ako 1,78 milióna eur.

Mesto by teda potrebovalo schválený úver na novú atrakciu navýšiť. Išlo by presnejšie o 350-tisíc eur a celková suma na investovanie do bazéna by sa vyšplhala na 1,79 milióna eur. "Pokiaľ bude schválená v mestskom rozpočte ponúknutá cena, následne bude úspešnému uchádzačovi oznámený výsledok verejného obstarávania. Pokiaľ nebude dostatok finančných zdrojov na pokrytie ponúknutej ceny, verejná súťaž bude zrušená," uvádza sa v dostupných materiáloch MsÚ R. Sobota. Uvedený úver by samospráva splácala do konca júna roku 2034.

V ďalších bodoch budú poslanci MsZ diskutovať o kofinancovaní projektu Základnej školy P. Dobšinského a Materskej školy I. Hatvaniho. Spomenutá základná škola a aj materská škola sa projektmi zapojili do výzvy Environmentálneho fondu: Zvyšovanie energetickej účinnosti existujúcich verejných budov, v ktorej boli obe úspešné.

Základná škola získala finančné prostriedky vo výške 400-tisíc eur. Podmienkou poskytnutia dotácie je ale 5-percentné financovanie zo strany mesta vo výške viac ako 21-tisíc eur.

Materskej škole bola schválená dotácia vo výške viac ako 270-tisíc eur, mesto by sa podieľalo 5-percentným spolufinancovaním vo výške viac ako 14-tisíc eur.

Spolufinancovanie projektov by bolo zabezpečené z rozpočtu mesta a boli by zapracované do rozpočtu mesta na rok 2023.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross