No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Potrubie opravili v priebehu dňa, Malohontská ulica je sprejazdnená

malohontska-poruchaPrasknuté potrubie na Malohontskej ulici opravili vodári v priebehu dňa, cestu sprejazdnili. Ako pre Rimava.sk uviedla tlačová hovorkyňa Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti Slavomíra Vogelová, havária vznikla na rozvodnej sieti verejného vodovodu mesta Rimavská Sobota, na potrubí LT DN200. „Porucha na potrubí bola odstránená osadením opravného pása,“ priblížia Vogelová, podľa ktorej bola pri odstraňovaní poruchy od vody odpojená len bytovka Malohontská č.18. „V súčasnosti je porucha odstránená a taktiež je aj obnovená dodávka vody,“ uviedla popoludní.

Vytekajúca voda zaplavila ráno parkovisko pri výškovom bytovom dome číslo 18 a časť jednej z hlavných rimavskosobotských ciest, Malohontskú ulicu. Časť cesty bola uzavretá kvôli prácam na očistení vozovky od ľadu.
Mráz a následné roztápanie spôsobili v okrese Rimavská Sobota za posledný mesiac na verejnom vodovode viacero porúch, za posledné približne tri týždne ich bolo približne dvadsať. Havarijný stav na vodovodnom potrubí museli pracovníci Veolie ešte koncom minulého roka opravovať na Školskej ulici v Rimavskej Sobote. Poruchy sa vyskytli aj v mestách na severe okresu Hnúšťa a Tisovec či obci Klenovec.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Na jednej z hlavných rimavskosobotských ciest prasklo potrubie, premávka je obmedzená


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross