No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Povereným riaditeľom Spojenej školy bude Miroslav Uhrin

31. augusta 2011 |  | |

Povereným riaditeľom novovzniknutej Spojenej školy bude Miroslav Uhrin. Pre Rimava.sk to uviedla Iveta Kureková z Kancelárie predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). Uhrin doteraz pôsobil ako riaditeľ  Strednej odbornej školy na Okružnej ulici, ku ktorej sa tento rok  pripojí aj Stredná odborná škola technická. Jej riaditeľom bol  Karol Kisantal, ten by dočasne mal byť vedúcim odborného výcviku.

Podľa informácií z Odboru vzdelávania a kultúry Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja, školu bude viesť poverený riaditeľ  do vyhlásenia výsledkov výberového konania, maximálne na dobu šesť mesiacov. Spojená škola musí čo najskôr zostaviť Radu školy, ktorá bude zároveň aj výberovou komisiou. Potom prebehne samotné výberové konanie na funkciu riaditeľa, keďže od 1.septembra bude škola novým právnym subjektom.

O zlúčení škôl rozhodli župní poslanci na svojom aprílovom zasadnutí, v rámci optimalizácie siete škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja. Následne došlo aj k prepúšťaniu, hlavne nepedagogických zamestnancov. „Pedagogickí zamestnanci oboch škôl prechádzajú do Spojenej školy spolu s úväzkami (v závislosti od počtu žiakov). Keďže sa SOŠ technická presťahovala na Okružnú ulicu do školského areálu, riaditelia oboch škôl pristúpili k zníženiu stavu nepedagogických zamestnancov, čím sa znížia náklady na prevádzku Spojenej školy,“ informoval odbor vzdelávania.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Na zlúčenej odbornej škole budú hľadať nového riaditeľa
Župní poslanci schválili spájanie stredných škôl
Spojená škola od septembra zmení názov na Strednú odbornú školu obchodu a služieb

.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross