No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poznáme dátum a program Dní mesta v Hnúšti. Vystúpi Adam Ďurica aj Gizka Oňová

HNÚŠŤA – Dni mesta sú tradičným podujatím aj v meste Hnúšťa. Pri príležitosti narodenia najvýznamnejšieho rodáka Hnúšte, Jána Francisciho, sa Dni mesta konajú vždy počas najbližšieho víkendu tohto výročia. Tento rok oslavy pripadajú na 31. mája a 1. júna (piatok a sobota).

Ako pre portál Rimava.sk uviedla riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Hnúšti Diana Vojenčiaková, program na podujatí bude opäť pestrý.

Článok pokračuje pod reklamou


"V piatok vystúpi v kultúrnom dome Gizka Oňová. Je to program skôr pre seniorov a jej koncert bude zadarmo. V sobotu na amfiteátri vystúpia súrodenci Hečkovci a hedlajnerom bude Adam Ďurica, po ktorom sa môžu návštevnící tešiť aj na svetelnú bubnovú šou kapely Batida," informovala Vojenčiaková.

Súčasťou sprievodných podujatí bude tradičný jarmok, výstava veteránov a najmenší sa môžu tešiť aj na úspešný projekt pre deti Hnúšťankovo či divadielko. "Pripravujeme tiež 24. ročník literárnej súťaže Hrebendova kapsa. Hodnotiť práce bude pani spisovateľka Lena Riečanská, ktorá sa zúčastní aj slávnostného oceňovania," prezradila Vojenčiaková.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross