No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pozrite si, čo pripravujú v Gemersko-malohontskom múzeu

perex-muzeumAj keď sa mesiac február ešte neskončil v Gemersko-malohontskom múzeu (GMM) v Rimavskej Sobote už pripravujú ďalšie zaujímavé výstavy na marec. Okrem stále trvajúcich výstav ako je Grécko na úsvite dejín či Vesmír očami detí, ktorá začína zajtra, 24. februára o 14:30 hod. si na svoje prídu aj priaznivci prírody. V múzeu nezabudli ani na „knihomoľov“, keďže marec je mesiac knihy. Ako ďalej Rimava.sk informovala Martina Mareková z GMM aktuálne múzeum ponúka výstavu Grécko na úsvite dejín, ktorú si návštevníci môžu pozrieť až do 30. apríla. Ďalšou výstavou, ktorá začína už zajtra, 24. februára s vernisážou o 14:30 hod. je Vesmír očami detí, ktorú pripravuje Hvezdáreň v Rimavskej Sobote. Ako informovala Rimava.sk Daniela Rapavá z rimavskosobotskej hvezdárne, výstava je v tejto chvíli už nainštalovaná. Podľa Rapavej víťazné práce odborná porota vyhodnotí a odmení počas zajtrajšej vernisáže, ktoré potom postupujú do celoštátneho kola v Slovenskej ústrednej hvezdárni v Hurbanove. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 265 prác z 24 škôl. Výstava potrvá do 18. marca.

Marcové výstavy odštartuje podľa Marekovej Chovateľská prehliadka poľovníckych trofejí „Výstava svojou exkluzivitou môže osloviť široký okruh návštevníkov, ktorým predstaví poľovnícke trofeje rôzneho druhu. Pripravila ju Slovenská poľovnícka komora - Obvodná komora v Rimavskej Sobote,“ uviedla Mareková a dodala, že výstava potrvá od 4. do 11. marca.

Druhá marcová výstava odhalí prostredníctvom fotografií Skryté krásy divokej prírody. Podľa Marekovej návštevníci budú môcť vidieť takmer 40 veľkoformátových fotografií, ktoré predstavia krásu a nespútanosť prírody a rôzne druhy živočíchov. „Výstavu pripravila Slovenská Asociácia Fotografov Prírody, ktorej poslaním je zvyšovať spoločenskú a umeleckú úroveň fotografie prírody na Slovensku, podporovať a popularizovať ochranu prírody na Slovensku,“ poznamenala a dodala, že členovia asociácie sa venujú publikačnej činnosti a sú aj nositeľmi viacerých významných ocenení doma i v zahraničí. Výstava je prístupná od 22. marca, kedy sa o 15:00 hod. uskutoční vernisáž, až do 30. apríla.

A keďže marec je mesiac knihy, Gemersko- malohontské múzeum pripravuje na 10. marca besedu so spisovateľom Petrom Glockom. Ako ďalej uviedla Mareková, v tomto roku je to už 11. ročník pod názvom Podvečer v knižnici múzea. „Peter Glocko je regionálny spisovateľ, píše pre deti i dospelých. Pripravovaná beseda bude určená pre detských účastníkov, autor bude prezentovať svoje knižky pre deti, ktoré si budú môcť deti zároveň i kúpiť,“ spomenula. Ako podotkla návštevu besedy je potrebné vopred nahlásiť. Cieľom tejto každoročnej aktivity je podľa jej slov propagovať význam knihy a čítania v živote človeka, taktiež zviditeľniť knižnicu a jej vzácny historický knižný fond.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross