No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Práce na novej oddychovej zóne pred revúckym gymnáziom sa začnú čoskoro realizovať

Zdroj: Google maps, Rasťo Chalupka

REVÚCA – Mesto Revúca plánuje zatraktívniť priestor pred Gymnáziom Martina Kukučína. Práce na novej oddychovej zóne sa začnú už na jar.

Pred vchodom do revúckeho gymnázia sa nachádza verejne prístupný priestor, ktorý momentálne slúži na stretávanie sa menších komunít, prechádzky, na korčuľovanie či bicyklovanie rodičov s deťmi.

Samospráva sa rozhodla tento objekt zatraktívniť a oživiť miestami na sedenie a výsadbou okrasných drevín. Do projektu budú zapojení aj pedagógovia a študenti gymnázia, ktorí zabezpečia výsadbu drevín a rastlín a následne sa o ne budú starať.

Článok pokračuje pod reklamou


Projekt vytvorenia oddychovej zóny pred gymnáziom je súčasťou navrhnutých malých mestských zásahov, ktorých vizualizácia bola vydaná v brožúre Mestské intervencie v Revúcej v rámci projektu Prepni na Revúcu.

Ako informovalo mesto na svojom Facebooku, práce na realizácii sa rozbehnú v priebehu jari vďaka finančnej podpore Nadácie COOP Jednota. "Mesto Revúca ďakuje všetkým zákazníkom predajní, ktorí na základe hlasovania vybrali tento projekt ako víťazný. Vďaka nim totižto Revúca dokáže, že aj malý architektonický zásah môže oživiť zabudnuté miesto mesta," znie v oficiánom vyhlásení.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross