No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Práce na výstavbe kruhového objazdu na Sobôtke začnú už budúci týždeň. Dôvodom ich zdržania bolo dopravné značenie

RIMAVSKÁ SOBOTA – Rimavská Sobota sa čoskoro dočká kruhového objazdu na Sobôtke. Práce na najfrekventovanejšej križovatke v meste sa začnú už budúci týždeň.

Stavenisko bolo koncom júna odovzdané zhotoviteľovi, českej spoločnosti OHLA ZŠ, no doposiaľ práce na križovatke nezačali. "Čakalo sa na určenie dočasného dopravného značenia," uviedol pre portál Rimava.sk Martin Guzi, hovorca Slovenskej správy ciest a zároveň prezradil, že pracovať na kruhovom objazde sa začne už v pondelok, 7. augusta.

Článok pokračuje pod reklamou


Výraznejšie dopravné obmedzenia na frekventovanej križovatke vodičov nečakajú, regulovať by sa mala maximálna povolená rýchlosť, ktorá sa môže znížiť na 30 kilometrov za hodinu. Cesta by však mala byť prejazdná počas celej doby prác, vybudovať by sa mal aj prechod pre chodcov, ktorý na ceste momentálne chýba.

„Organizácia dopravy počas stavby je predbežne uvažovaná tak, že križovatka sa vybuduje bez vylúčenia dopravy z ciest I/16 a I/72, bez budovania obchádzok. Bude však potrebné čiastočne (smerom od centra) odkloniť dopravu z vetvy D  Cukrovarskej ulice (c. II/531). Opačný smer z križovatky do centra bude v princípe zachovaný (okrem smeru od Košíc do centra). Prípadne, ak už bude postavená, tak by sa pre účely obchádzky dala využiť aj plánovaná križovatka Košická – areál bývalého cukrovaru a spojovacia komunikácia s vyústením na Cukrovarskú (II/531) pri ČSPL Tanker,“ vysvetlil pre Rimava.sk ešte začiatkom tohto roka Martin Guzi.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross