No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pre okres Revúca pridala Vláda SR ďalší milión, hodnotili aj akčný plán

7. decembra 2017 |  | |

Okrem regionálneho príspevku k akčnému plánu získa okres Revúca najnovšie z rezervy vlády aj ďalší milión eur navyše. Financie budú určené hlavne na rekonštrukcie kultúrnych domov, obecných komunikácií, cyklochodníkov či na iné menšie projekty. Zámer odsúhlasila Vláda SR na včerajšom výjazdovom rokovaní v Revúcej. „Pôvodný návrh bol navýšený o 45 tis. eur na opravu komunikácií v obciach Gemer, Ratková, Muránska huta a pre obec Chyžné,“ informuje stránka Úradu vlády SR. Najviac, 400 tis. eur, má byť určených na opravu vybraných úsekov ciest II. triedy v Banskobystrickom samosprávnom kraji - úsek cesty medzi Tornaľou a Muráňom, ako aj 129 tis. eur na infraštruktúru v meste Revúca. „Ostatné prostriedky sú určené na rekonštrukcie obecných budov, kultúrnych domov, kostolov či pamiatok, ako aj miestnych komunikácií či cyklotrás v ďalších približne 30 mestách či obciach okresu,“ dopĺňa.

Príspevok dostalo aj každé z miest v okrese Revúca, v Jelšave má byť zrekonštruovaný bazén, v Tornali Kultúrny dom. „Bolo to veľmi konštruktívne a vecné jednanie. Vývoj v Revúcej bol hodnotený pozitívne,“ povedal pre Rimava.sk prednosta mestského úradu v Tornali Ladislav Nagy, podľa ktorého riešili konkrétne záležitosti akčného plánu. „Nie je to bezproblémový proces. Je to inovačný projekt a stále treba pracovať na odstránení nedostatkov, sú potrebné kvalitné projekty,“ dodal. Výjazdové rokovania majú byť v priebehu budúceho roka aj v ostatných znevýhodnených okresoch, ktoré sú do neho zapojené, teda aj Rimavská Sobota.

Okres Revúca získal minulý rok regionálny príspevok vo výške 3,8 mil. eur. Podľa informácií Úradu vlády boli doposiaľ podporené napríklad stavebné práce na rekonštrukciu umelej ľadovej plochy v meste Revúca, stavebné úpravy strechy budovy mestského úradu v Tornali či stavebné práce na realizáciu stavby cyklotrasy Mokrá Lúka - Revúcka Lehota. „V najbližších dňoch bude vyplatený regionálny príspevok aj na technické vybavenie obecného podniku na výrobu cestovín v obci Gemer,“ informuje úrad.

V tomto roku členovia Akčnej rady okresu Revúca v spolupráci s Centrom podpory regionálneho rozvoja navyše vypracovali aj koncepciu cestovného ruchu pre región s niekoľkými čiastkovými projektmi napomáhajúcimi naštartovať túto doposiaľ zanedbanú oblasť rozvoja.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross