No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pred prázdninami ostávajú na okolí v prevádzke už len dve lyžiarske strediská

29. januára 2016 |  | | |

perex-lyzovaniePred polročnými prázdninami ostávajú v regióne Rimavskej Soboty otvorené už len dve strediská, kde sa dá lyžovať. V stredu, 27. januára, sa prezatiaľ kvôli otepleniu skončilo so sezónou na Látkach-Prašivá, v prevádzke tak ostáva stredisko Kokava – Línia a SKI Zbojská, ktoré majú umelé zasnežovanie. Rekreačné stredisko Zbojská so 450 metrovým vlekom oficiálne zahájilo sezónu začiatkom mesiaca. Ako Rimava.sk ďalej informoval vedúci prevádzky strediska SKI Zbojská, Miloš Alberty, momentálne majú na svahu stále približne 30 centimetrov prevažne umelého snehu a cez víkend a prázdniny budú v prevádzke, navyše očakávajú aj sneženie. Podľa jeho slov je táto sezóna horšia, keďže začali s lyžovaním až v novom roku. „Minulý rok sme lyžovali aj počas Vianoc,“ priblížil Alberty a dodal, že v ubytovacom zariadení však majú hostí a vlek budú prevádzkovať aj v priebehu nasledujúceho týždňa.

Lyžuje sa aj v stredisku Kokava – Línia, kde majú tiež už len umelý sneh a kvôli počasiu na predĺžený víkend nič mimoriadne neorganizujú. Podľa jedného z konateľov Ski centra Línia Františka Auxta naplánovanú majú iba na pondelok skupinku na „súťaž“ v slalome detí do 15 rokov, ktorá má prísť z Lučenca.
Ako spomenul, výkyvy počasia sú veľmi veľké. „Aké boli nedávno veľké zimy, tak teraz je oproti tomu teplo. Nie je to najlepšia zima,“ dodal Auxt.

V rekreačných oblastiach Bánovo a Rejkovo pri Tisovci či Skorušiná pri Klenovci nemajú dostatok prírodného snehu, a keďže v týchto strediskách nemajú snežné delá, podmienky na lyžovanie nie sú zatiaľ vhodné.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross