No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Pred sviatkami odovzdali v Tornali nový Dom smútku za viac ako 160 tisíc eur

25. októbra 2017 |  | 

Pred blížiacimi sa sviatkami odovzdali včera v mestskej časti Tornale, Stárňa, novopostavený Dom smútku za viac ako 160 tisíc eur. Obyvatelia tu doteraz pochovávali priamo z domov. Nový Dom smútku by časom mali využívať nielen domáci. „Novostavba spĺňa všetky požiadavky modernej budovy vrátane obslužných miestností a chladiaceho zariadenia,“ uviedla v príhovore primátorka Tornale Anna Szögedi, podľa ktorej k investičnej výstavbe došlo v dvoch etapách z rozpočtu mesta, a to na základe rozhodnutia Mestského zastupiteľstva v Tornali. Podľa primátorky však cieľom tohto investičného zámeru bolo postupné zrealizovanie miest poslednej rozlúčky v mestských častiach v samotnom meste Tornaľa, a to v Stárni, v Behynciach a v Králiku, kde sa doteraz pochovávalo priamo z domov. „Dôvodom bol aj nevyhovujúci stav miesta poslednej rozlúčky priamo na cintoríne v Tornali, kde sa plánuje rekonštrukcia zhruba 30 ročnej budovy,“ doplnila Szögedi.

Výstavba nového domu smútku v Stárni zahŕňala aj terénne úpravy. V súčasnosti podľa primátorky Tornale na miestnom cintoríne v Tornali stavajú oplotenie cintorína z betónových tvárnic a po Sviatku všetkých svätých začnú aj s rekonštrukciou chodníkov.

Podľa poslanca mestského zastupiteľstva za mestskú časť Stárňa, Róberta Legáta, ide o veľmi potrebné a dôstojné miesto poslednej rozlúčky pre približne 600 obyvateľov mesta. Ako ďalej spomenul, bude taktiež podporovať výstavbu aj v iných mestských častiach. Za občiansky výbor a obyvateľov Stárne poďakovanie tlmočila predsedkyňa Zdenka Antalová s tým, že požiadavka občanov už bola v uplynulých obdobiach nastolená viackrát aj v minulosti, no zrealizovať sa to podarilo až v súčasnosti.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Zula Alexander – FAV Studio


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross