No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Predaj kalendára Život včely 2024 pomáha zdravotne znevýhodneným deťom v Hnúšti

9. mája 2024 | |  | 
Zdroj: ATHÉNA, občianske združenie Hnúšťa

HNÚŠTA – 30. apríla sa v priestoroch Služby včasnej intervencie v Hnúšti oslavovalo. Za účastí Františka Kovára s manželkou a Marka Igondu, ktorý je krstným otcom kalendára,  boli do prevádzky odovzdané priestory na senzorickú integráciu pre deti so zdravotným znevýhodnením.

Senzorická integrácia je schopnosť mozgu prijímať jednotlivé zmyslové informácie a prepájať ich v jeden celok. Tento proces je veľmi dôležitý pre celkové vnímanie sveta, učenie a výrazným spôsobom ovplyvňuje sociálne správanie

Článok pokračuje pod reklamou


„Využívať ju budú najmä deti s autizmom, ale aj inými poruchami nervového systému, ktoré sú často spojené so zníženou alebo zvýšenou vnímavosťou na zmyslové podnety. To sa môže prejavovať  napríklad odmietaním dotykov, zakrývaním uší pri niektorých zvukoch, potrebou hojdania a kolísania sa a podobne. Špeciálne zariadená miestnosť umožní cielene stimulovať jednotlivé zmysly  tak, aby sa dieťa mohlo prostredníctvom hry učiť zmyslové podnety prepájať a primerane na ne reagovať,“ uviedla Katarína Moncoľová, predsedníčka občianskeho združenia ATHÉNA, ktoré je zriaďovateľom Služby včasnej intervencie a Denného detského stacionáru DEDESO v Hnúšti.

Projekt sa podarilo zrealizovať najmä vďaka charitatívnej organizácii Mušky – svetielka nádeje a realizátorke pani Ivany Jackuliakovej. Výťažok z predaja kalendára Život včely 2024 vo výške 6 000 eur bol použitý na nákup pomôcok  pre senzorickú integráciu. Týmto sa podpora vývinu detí so zdravotným znevýhodnením v zmysle konceptu senzorickej integrácie v našom regióne stáva pre rodiny dostupnejšia.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross