No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Prezident Kiska udelil medailu riaditeľke evanjelického bilingválneho gymnázia

PhDr, Helena Pašiaková, PhD.Riaditeľka evanjelického bilingválneho gymnázia v Tisovci Helena Pašiaková bola ocenená prezidentom Andrejom Kiskom. Pri príležitosti 23. výročia vzniku Slovenskej republiky jej vo štvrtok, 7. januára, prezident udelil štátne vyznamenanie za dlhoročné významné zásluhy v oblasti školstva, výchovy a vzdelávania. Ako pre Rimava.sk uviedla riaditeľka Pašiaková, ocenenie bolo pre ňu mimoriadne veľkým prekvapením.

„Neočakávala som to,“ povedala Pašiaková, ktorá bola v roku 2011 ocenená najvyšším učiteľským formálnym vyznamenaním, medailou svätého Gorazda od ministra školstva. Riaditeľka školy to považuje za veľmi dobrú správu a aj nádej, že medzi ocenenými boli dve učiteľky, riaditeľky neštátnych škôl. „Týmto pán prezident chce povedať, že školstvo si zasluhuje pozornosť a to už by sme mali nielen hovoriť ale začať aj konať, toto bol možnože prvý krôčik,“ spomenula ocenená. Ako podotkla, podľa jej vedomostí vyznamenané osobnosti boli v minulosti skôr verejne veľmi známe alebo spriaznené s vtedajším režimom. „Toto je pre mňa pozitívna správa a pozitívna zmena, že hádam aj tomu školstvu, ktoré si naozaj zasluhuje nesmiernu pozornosť, sa už tá pozornosť aspoň zo stany prezidenta bude venovať,“ dodala Pašiaková.

Helena Pašiaková sa narodila v roku 1951 v Hrachove, po roku sa jej rodičia však presťahovali do Tisovca. Vyštudovala dejepis a latinčinu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Helena Pašiaková sa v roku 1992 stala riaditeľkou evanjelického bilingválneho gymnázia - školy, ktorú založila de facto na "zelenej lúke" a bez výraznejších skúseností s takýmto typom vzdelávacích inštitúcií na Slovensku.

Riaditeľka školy Pašiaková ocenila, že medzi 15-timi vyznamenanými neboli len osobnosti z Bratislavy. „Je to príjemné, že Slovensko nie je len Bratislava ale Slovensko sú aj iné regióny a regióny aj zaostalé, kde sa robia skutočne dobé veci. Len ich treba trošku dať na svetlo,“ dodala.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross