No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Riaditeľke Evanjelického gymnázia v Tisovci minister udelil medailu sv. Gorazda

29. marca 2011 |  | | |

Veľkú medailu sv. Gorazda včera minister školstva  Eugen Jurzyca udelil aj riaditeľke Evanjelického gymnázia v Tisovci Helene Pašiakovej. Ocenenie získala za aktívne pôsobenie a osobný prínos pri budovaní bilingválneho gymnázia a za dlhoročné kvalitné a odborné riadenie školy. Veľké a malé medaily či ďakovné listy si včera z rúk ministra a  za prítomnosti predsedníčky vlády Ivety Radičovej prevzalo spolu 58 osobností zo školstva.

Ako pre Rimava.sk riaditeľka gymnázia povedala, nominácia na ocenenie ju prekvapila a veľmi si ju váži. „Nie je to však len moje ocenenie. Ani jeden riaditeľ by sa nezaobišiel bez silného zázemia v rodičoch, žiakoch a hlavne v kolegoch,“ uviedla Helena Pašiaková, podľa ktorej tak ocenenie dostala aj samotná škola ako reprezentantka evanjelickej cirkvi. „Všetci pedagógovia na evanjelických školách sú do určitej miery priekopníci, lebo spoločne budujeme nové školstvo,“ hovorí ocenená riaditeľka, ktorá včera medailu dostala ako jediná z Rimavskosobotského okresu. Vlani ocenenie získala riaditeľka Základnej školy P.K. Hostinského v Rimavskej Sobote Viera Szűcsová.

Ocenenia nesúce meno sv. Gorazda udeľujú ministri školstva pri príležitosti Dňa učiteľov pedagógom, školským pracovníkom, ale aj pracovníkom v iných oblastiach spoločenského života už od roku 1997. Návrhy na udelenie ocenení predkladajú ministerstvu školstva orgány štátnej správy v školstve, občianske združenia, rôzne inštitúcie, rektori vysokých škôl alebo riaditelia priamo riadených organizácií rezortu či jednotlivci prostredníctvom príslušných krajských úradov. Tie následne posudzuje komisia ministra pre morálne oceňovanie, ktorej členmi sú poprední predstavitelia rezortu školstva, ako aj iných oblastí spoločenského života.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross