No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Príďte si dať Horúcu sprchu a zabaviť sa komédiou o vzťahoch

Do Rimavskej Soboty zavíta Divadlo Komédie so vzťahovou komédiou Horúca sprcha. Predstavenie je naplánované na štvrtok, 7. februára o 18.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry. Vstupné: 15 eur predpredaj v MsKS a TIC a cez Ticketportal / 17eur na mieste. On je architekt. Ona terapeutka, alebo skôr televízna hviezda TV-šou, ktorej vzácne psychologické rady zachránili už nejedno manželstvo. Ale ich vlastné manželstvo je práve v troskách. Aký paradox! Čo teda najviac chýba ku šťastiu špecialistke na riešenie manželských problémov? Tolerancia a porozumenie. Vydarený vzťah! Ako manželia žijú už niekoľko mesiacov odlúčene a práve vyrazili na svoju poslednú spoločnú cestu. Chcú predať dom v Španielsku. Unavení dlhou cestou sa zastavia na jednu noc v malom hotelíku niekde na juhu Francúzska. Hotel je však v rekonštrukcii. V jedinej voľnej izbe sa nachádza manželská posteľ a v kúpeľni tečie len horúca voda. Nezostáva nič iné, len si vypiť pohár vína, aby sa spoločná noc dala v pokoji prežiť. Obaja manželia sa snažia byť k sebe korektní, nezádrapčiví, nekonfliktní… Ale príliš sa im to nedarí…Všetci hrdinovia tejto komédie sú akoby vystrihnutí z pomyselnej talkšou. Ale pozor, na konci všetko dobre dopadne! Ako? To neprezradíme...

Osem dôvodov prečo ísť na predstavenie:
1. HORÚCA SPRCHA je divadelne efektná, textovo vybrúsená a tematicky vtipná komédia. Prináša humornú a zároveň pravdivú správu o inštitúcii manželstva.

2. V tejto manželskej fraške divák nájde trefné bonmoty a výstižné zobrazenie partnerských stereotypov v najobyčajnejších, ale aj najintímnejších situáciách.

3. Na diváka čaká množstvo zábavných situácií, prekvapivých gagov, konverzačná ľahkosť aj situačná premenlivosť. A to všetko korunované vynikajúcimi hereckými výkonmi, garantujúcimi nezabudnuteľný divadelný zážitok.

4. Kvalitu celej inscenácii vtláčajú brilantné hereckého výkony Zuzany Tlučkovej, Petra Kočiša, Marcela Ochránka alebo Přemka Boublíka, Kataríny Ivankovej, Thomasa Puskailera alebo Jakuba Lorencoviča.

5. HORÚCA SPRCHA neponúka stopercentne osvedčené rady na vyriešenie manželskej krízy, ale bez ohľadu na vek a teplotu v sále (ako aj na teplotu vo vzájomných partnerských vzťahoch) dokáže diváka osviežiť a pobaviť.

6. Divák sa napríklad dozvie, čo si rozhodne netreba zabaliť do kufra na spoločnú cestu s manželkou; ale aj to, aké škodlivé je viesť dlhé telefonické rozhovory s milenkou... Prečo sa nepredstavovať hotelovému personálu vlastným menom a na čom je založená manželská selanka naivnej telefonistky a snaživého pyrotechnika.

7. Nemecký dramatik Fred Apke s výnimočnou schopnosťou briskného pozorovateľa dokáže odkryť pred divákom mechanizmy vzťahovej hry medzi mužom a ženou. A čo dokáže diváka zaujať viac ako téma, s ktorou sa vo svojom živote stretáva takmer každý deň? Ak sú jeho problémy zobrazené s komediálnym nadhľadom, tak sa teší dvojnásobne. Bláznivý cirkus a peklo manželskej driny sa mení na komediálny kolotoč, ktorý je zdrojom jeho zábavy.

8. Podľa slov autora hry Fred Apke je predstavenie určené všetkým, ktorí vo svojom živote bojujú o lásku a harmóniu vo vzájomných vzťahoch. A často aj prehrávajú. „Ak ja, ako autor, odkryjem mechanizmus (ne)fungovania partnerských vzťahov, zamierim na ne reflektor humoru a vtipu, tak sa divák pri ďalšej hádke vo svojom reálnom živote možno dokáže správať inak. Najdôležitejšie je, aby sme sa vedeli zasmiať sami na sebe. Vtedy sa začneme k sebe správať s väčšou toleranciou a úctou.“

9. „Šťastie je možné dosiahnuť medzi psom a mačkou, ale nie medzi mužom a ženou!“.

10. Ak sa Vás nič z tohto nedotklo, príďte na divadlo so svojimi priateľmi, možno len ako doprovod. Určite neoľutujete. Predstavenie je vhodné pre divákov od 15 rokov.

Zábava s mestským kultúrnym strediskom v Rimavskej Sobote však bude pokračovať aj ďalej. Nebudeme o nej ale vypisovať, všetko povedia nižšie uvedené pozvánky 🙂

Zdroj: MsKS Rimavská Sobota


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross