No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primátor nepodpísal rozpočet, poslanci budú jeho veto prelamovať

RIMAVSKÁ SOBOTA – Primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko nepodpísal poslancami schválený rozpočet mesta na rok 2021. Informáciu pre Rimava.sk potvrdil predseda poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť Roman Vaľo. Vyplýva to rovnako aj z materiálov zverejnených na stránke mesta rimavskasobota.sk.

Článok pokračuje pod reklamou„Primátor Šimko podpísal všetky uznesenia v piatok, okrem toho, ktoré sa týkalo rozpočtu. Ďalším krokom poslancov bude prelomiť primátorove veto,“ povedal Vaľo s tým, že tento krok sa pokúsia urobiť na ďalšom zasadnutí MsZ, ktoré bude 30. 3. 2021.  

Poslanci poslaneckého klubu Odvážme sa zrýchliť navrhli niekoľko výrazných zmien v rozpočte mesta na rok 2021. Medzi najväčšie zmeny patrí asi zníženie príjmov z výrubu dreva a to znížením objemu výrubu. Z prvotne navrhovaných 250-tisíc eur prišli s návrhom na 70-tisíc eur.

Ďalším návrhom bolo zníženie platov poslancov o 50 %. Tieto peniaze by sa mohli využiť na výmenu sedadiel v Dome kultúry. Poslanci rovnako skresali dotácie aj pre Dni mesta, Gemerský jarmok, propagáciu rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda či pre Mestský úrad.

Veľkou témou bola aj budúcnosť periodika Gemerské zvesti – Gömöri Hírlap (GZ – GH). V prvotnom pláne chceli poslanci poslaneckého klubu navrhnúť zrušenie dvojtýždenníka, no po nesúhlase niektorých poslancov sa rozhodli pre kompromis. Ten spočíva v tom, že GZ – GZ nepôjdu do schránok bytov, ale budú dostupné na niektorých miestach v meste. Rovnako sa zníži jeho periodicita z dvoch týždňov na jeden mesiac.

Rimava.sk oslovila so žiadosťou o stanovisko primátora J. Šimka a viceprimátora Ladislava Rigóa. Ani s jedným sa jej však nepodarilo skontaktovať.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross