No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Primátor Jozef Šimko na tlačovke v Banskej Bystrici vysvetlí aj to, prečo Ficovi poslal lopatu

Rimavskosobotský primátor Jozef Šimko zajtra usporiada tlačovú besedu v Banskej Bystrici. Pred celoslovenskými médiami by mal hovoriť o sociálno-ekonomickej situácii v meste Rimavská Sobota a tiež o liste, ktorý poslal predsedovi Vlády SR Robertovi Ficovi. Ozrejmí aj dôvod zaslania symbolického predmetu – lopaty. O plánovanej tlačovej besede informuje spravodajská agentúra SITA.

Primátor včera poslal premiérovi dvojstranový list a lopatu, podľa jeho slov preto, aby Fico urobil poriadok v poslaneckom klube SMER-SD v mestskom zastupiteľstve. V liste spomína neschválený návrh na odkúpenie dopravného ihriska, trestné oznámenie za kúpu smetiarskych áut, VZN, ktorým sa znížila daň hypermarketom, neschválený rozpočet či stiahnutie návrhu na zníženie základného imania spoločnosti Steffe Rimavská Sobota zo včerajšieho rokovania. Dôkazom nesprávnej politiky poslaneckého klubu SMER SD je podľa neho aj zastavenie vydávania mestského týždenníka Gemerské Zvesti a Gömöri Hírlap.

Primátor Ficovi píše, že  neraz upozornil poslancov za SMER SD na ich nesprávnu ekonomickú politiku. „Neraz som im povedal, citujem: „ Keby váš predseda Robert Fico vedel, ako sa správate, konáte  a ako hlasujete, by vás s čapicou pozabíjal“. Je pravdou, že som sa na decembrovom zastupiteľstve poopravil a čapicu zmenil na lopatu,“ spomína v liste primátor. Podľa jeho slov o situácii hovoril aj s okresnými funkcionármi SMER-SD, k riešeniu však nedošlo.

Podľa šéfa poslaneckého klubu SMER-SD Jána Végha je primátorova zásielka výplodom nie celkom zdravého rozumu. „Nemám k tomu čo povedať, ja si myslím, že to vyjadruje stav jeho osobnosti v súčasnej dobe a myslím si, že by to chcelo trošku odbornej starostlivosti z hľadiska zdravotníctva,“ uviedol pre Rimava.sk Végh na margo listu a lopaty. Ako doplnil, príklady, ktoré primátor v liste uvádza, si poslanci vedia obhájiť a zdôvodniť. Problém vidí v tom, že primátor  má svoj názor a žiadny iný nepripustí. "Verte, že akékoľvek rozhodnutie, ktoré sme prijali, bolo v prospech mesta a na to sme si dali veľký pozor," uviedol poslanec.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross